צוות העמותה

גיורא שרף- מקים ומנהל את העמותה

"אחרי אבחוני בלוקמיה מסוג CML לפני 20 שנה, הקמתי בהתחלה את  עמותת חולי CML  ובשנת 2014 את עמותת חלי"ל האור – הבית של חולי סרטן הדם בישראל.פעיל מאד גם בארץ וגם בחו"ל בתחום ניהול עמותות ושיתוף נציגי החולים בכל מקום בו מתקבלות החלטות לגביהם. המוטו שנותן לי את הכח זו האמונה והידיעה שחולה חייב להיות בעל ידע על המחלה שלו והטיפולים ושותף בניהול המחלה יחד עם הרופא המטפל.

סיגלית שרף- מתאמת עמותת חלי"ל האור

מלווה, תומכת ושותפה לדרך של גיורא אשר הקים את ומנהל אותה מזה 20 שנה. סיגלית מתאמת עמותת חלי"ל האור ועמותת CML.

 

 

 

 

ד"ר רעות שוהם – פסיכולוגית ארגונית ומרכזת את 'מעגלים', תוכנית המנטורינג של העמותה

התכנית מלווה את המטופלים לאורך הדרך שלהם בהתמודדות עם מחלת סרטן הדם, באמצעות מנטורים, שהיא הכשירה. המנטורים הם כולם מטופלים שהתמודדו בעצמם עם המחלה או שהם בני משפחה שמלווים מטופל כבר שנים רבות. הקשר האישי שנוצר מאפשר למטופלים מרחב בטוח להתייעצות, לשיתוף ולהכלה מצד מישהו שהיה שם ומכיר על בשרו את ההתמודדויות השונות, הקשיים והאתגרים. כאשר אדם מאובחן כחולה סרטן, ההתמודדות עם עצם אבחון המחלה ועם הטיפולים היא רק אחת מההתמודדויות שהוא נדרש להתמודד איתן והמנטורינג מלווה את המטופל לאורך הדרך בהתמודדויות השונות, הפיזיות והרגשיות.

חברי ועד העמותה

גיא תבורי- יו"ר ועד העמותה ואחראי תחום לימפומה

גיא מחלים הודג'קין, עו"ס, מנכ"ל עמותת "הקרן ע"ש רות ורובל", מרצה מן החוץ בבי"ס לסיעוד איכילוב, מרצה ומנחה בסדנאות שונות. המסר שלו "השאלה היא לא מתי אתה תמות, אלא איך אתה הולך לחיות את חייך עד אז. מתוך החוויה האישית שלי, החלטתי להקדיש את חיי לפעילות בתחום הבריאות."

 

 

 

 

יוסף ישראל מקאי- 

חבר וועד העמותה משנת 2015 , פעיל בעיקר בקבוצת חולי CLL, משמש כמנטור.

נשוי+3 +2 נכדים.מקצוע: מיחשוב הנדסי (CAD/CAE).

 

 

 

 

ארז רכלבסקי

בן 48,  חלה ב 2015 בסרטן הדם MPN.  ארז משמש כמנטור, תומך בחולים. "המטרה לתת מידע על טיפולים חדשים, לתמוך, לעזור להתמודד עם מצבים, ללמד להגיע לטיפולים חדשנים. המסר שלו  "המפתח להחלמה- הוא שמירה על אופטימיות. כל אחד מתמודד אחרת, אבל תזכרו שאתם לא לבד."

 

 

 

לאה קורן

אובחנה במחלת CLL לפני כ 5 שנים, משמשת כמנטורינג ב- 4 שנים האחרונות "צריך לדעת להקשיב, להיות אמפטיים, הייתי שם ולכן אני יכולה לעזור ולתמוך, לשמש כאוזן קשבת- הכל תלוי בצרכי המטופל, בעוצמות. כשהוא צריך- אני כאן. אני מלווה את המטופלים או מייעצת למלווים שלהם.

 

 

 

אילן ליינר

חלה בסרטן CML מאפריל 2011 . אחרי סדרה של טיפולים ותרופות, עבר ליינר השתלת מח עצם שהצילה את חייו, כבר 7 שנים שהוא בריא . המסר " חזרתי לרוץ, הספורט עזר לי בתהליך ההחלמה, הן ברמה הנפשית והן הגופנית. עבורי זה היה האור בקצה המנהרה. לכן אני מאמין שספורט עוזר להחלמה.

 

 

 

ענת אורנשטיין

מנטורית. מלווה בן משפחה  המסר "תמיכה של המשפחה בחולה, מאוד חשובה. מעניק לחולה משענת, תקווה ועידוד. אני מלווה את בעלי בדרך ומרגישה שיותר קל לו לעבור את הטיפול כשהוא לא לבד".

רובי זליג 

אחראי תחום מחלות מילופרוליפרטיביות MPN

פיני לנמן

אחראי תחום לוקמיה לימפטית כרונית- CLL

יוסי תבור

עו"ד

צביקה אייכנבאום

מטופל ALL

נדב דירינגר

מטופל לימפומה

דר' בר דוד יאיר-

מלווה בן משפחה.