fbpx

לימפומות

כל המידע הכללי והחיוני שצריכים לדעת בנוגע לניסויים קליניים במקום אחד:

הניסויים הקליניים מתוך אתר משרד הבריאות:

מחקר שלב 1 על JNJ-87801493 בשילוב עם קושרי תאי T במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHLs) של תאי B, נשנית או עמידה לטיפול.

תקציר המחקר:

ממאירויות לימפה של תאי B שאינן הודג'קין הן סוג של סרטן המתחיל בתאי דם לבנים הנקראים לימפוציטים מסוג B *. למרות שקיימים טיפולים זמינים, ממאירויות NHL נשנות (מגיבות בהתחלה אך חוזרות לאחר הטיפול) / עמידות (אינן מגיבות לטיפול הראשוני) (R/R) עלולות להתרחש. תרופות הגורמות למערכת החיסון לתקוף תאי סרטן עשויות להיות דרך יעילה להשמיד תאים סרטניים. JNJ-87801493 היא טיפול חדש לסרטן הנקשר לחלבונים על פני השטח של תאי B ותאי T * וכתוצאה מכך מערכת החיסון תוקפת תאי לימפומה סרטניים. JNJ-87801493 נמצאת בפיתוח לצורך שימוש בשילוב עם תרופות אחרות לסרטן הנקראות "מפעילי תאי טי (TCEs) ** מוכווני CD3" לטיפול ב-NHL של תאי B מסוג R/R, במטרה להגביר את ההשפעה האנטי-גידולית. בניסויים קליניים של TCEs מוכווני CD3 בלבד, סוג זה של טיפול במחלת הסרטן נסבל היטב על ידי המטופלים והיו לו תופעות לוואי הניתנות לניהול.

שם המוצר

JNJ-87801493, JNJ-80948543, JNJ-75348780

איזור גיאוגרפי

ירושלים,
תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

140

ניסוי קליני שלב 3 אקראי, גלוי תווית להשוואה בין פמברוליזומאב (Pembrolizumab) לבין ברנטוקסימאב ודוטין (Brentuximab Vedotin) בנבדקים עם לימפומה קלאסית על שם הודג'קין נשנית או עמידה לטיפול

מטרת מחקר זה היא: לבחון את הבטיחות, הסבילות והפעילות נגד הגידול של תרופת המחקר, פמברוליזומאב (הידועה גם כקיטרודה). להשוות התקדמויות (החמרה של לימפומה ע"ש הודג'קין) והתגובות של המחלה לטיפול בפמברוליזומאב או ברנטוקסימאב ודוטין.

על תרופות המחקר פמברוליזומאב: פמברוליזומאב ידועה גם בשם קיטרודה (KEYTRUDA) (מאושרת בארה"ב, ישראל וכן במספר מדינות נוספות) וניתנת במרשם כטיפול בסוג של סרטן עור שנקרא מלנומה ממאירה. פמברוליזומאב נבדקת על ידי היוזם כדי לבחון אם היא יעילה בטיפול ביותר מ- 30 סוגים של סרטן ולבחון אילו תופעות לוואי קשורות בשימוש בה. ברנטוקסימאב ודוטין: ברנטוקסימאב ודוטין הינה תרופה מאושרת שניתנת להשגה באמצעות מרשם. לדוגמא, בארצות הברית התרופה משמשת לטיפול ב: לימפומה ע"ש הודג'קין קלאסית לאחר כישלון של השתלת תאי גזע המטופויטיים עצמיים (auto-HSCT), או לאחר כישלון של לפחות שתי תכניות קודמות של טיפול כימותרפי רב-תרופתי בקרב מטופלים שאינם מועמדים auto-HSCT לימפומה ע"ש הודג'קין קלאסית בסיכון גבוה להישנות או התקדמות, כייצוב לאחר-auto-HSCT. לימפומה אנאפלסטית סיסטמית של תאים גדולים (sALCL) לאחר כישלון של לפחות תכנית אחת של טיפול כימותרפי רב-תרופתי.

שם המוצר

פמברוליזומאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

300

מחקר שלב 2 על פמברוליזומאב וכימותרפיה במטופלים מאובחנים חדשים עם לימפומה על-שם הודג'קין קלאסית (KEYNOTE-C11)

זהו מחקר שלב 2 רב מרכזי לא מבוקר גלוי תווית על טיפול עוקב בפמברוליזומאב כטיפול חד תרופתי ולאחריו כימותרפיה וטיפול קונסולידציה בפמברוליזומאב במשתתפים בוגרים בגיל 18 ומעלה עם לימפומה על שם הודגקין קלאסית שאובחנה לאחרונה בשלב מוקדם עם פרוגנוזה לא טובה או בשלב מתקדם מטרתו של מחקר זה היא להעריך את שיעור התגובה המלאה בסוף טיפול המחקר בקרב משתתפים עם לימפומה על-שם הודגקין קלאסית שאובחנה לאחרונה על פי סקירה מרכזית בלתי תלויה בהתאם לקריטריונים לתגובה Lugano 2014 המחקר יבחן את הבטיחות והיעילות של 200 מ"ג פמברוליזומאב פעם בשלושה שבועות כטיפול חד תרופתי שלאחריו טיפול כימותרפי ב-AVD או ב-escBEACOPP, ואז טיפול קונסולידציה ב-400 מ"ג פמברוליזומאב פעם ב6 שבועות על המשתתפים להיות עם לימפומה על-שם הודג'קין קלאסית שאובחנה לאחרונה ואושרה בבדיקה היסטולוגית ושלא טופלה בעבר בשלב מוקדם עם פרוגנוזה לא טובה או בשלב מתקדם. למטרות פרוטוקול זה, שלב מוקדם עם פרוגנוזה לא טובה מוגדר כמחלה בשלב I או II עם גורם סיכון אחד לפחות על פי ושלב מתקדם מוגדר כמחלה בשלב III או IV.

שם המוצר

פמברוליזומאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

140

מחקר להערכת היעילות והבטיחות של ABP798 לטיפול בלימפומה שאינה הודג'קין (NHL) בהשוואה לריטוקסימאב (Rituximab ) JASMINE

ניסוי זה נועד כדי לקבוע את השפעות תרופת המחקר ABP 798 על גוף האדם, ואת השפעות גוף האדם על תרופת המחקר לאחר שניתנה למטופל, וכמו כן לבחון האם ההשפעות דומה לאלו שנצפו בשימוש בתרופה המאושרת, ריטוקסימאב, במטופלים עם לימפומה שאינה הודג'קין של תאי B החיוביים ל-CD 20. רקע למחקר: הודגם דמיון של ABP 798 לריטוקסימאב תוך שימוש בשיטות ביואנליטיות ומחקרים פרה-קליניים. המחקר הנוכחי מתוכנן להעריך באופן ספציפי את היעילות, הפרמקוקינטיקה והבטיחות כדי להדגים שאין הבדל משמעותי מבחינה קלינית בין ABP 798 וריטוקסימאב מבחינת שיעור תגובה כולל (ORR), ריכוז תרופה בשיא ובשפל, ריקון מוחלט של ספירת תאי CD19+ ואימונוגניות.

שם המוצר

ABP798

איזור גיאוגרפי

אשקלון, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

250

מחקר פאזה 3 של שילוב כימותרפי TEAM (Thiotepa, Etoposide, Cytosar, Melphalan) כטיפול מכוון להשתלה עצמית בלימפומה

מחקר בחולים עם לימפומה הנזקקים להשתלת מח עצם עצמית כדי להדביר את מחלתם (לפי האינדיקציות המקובלות: חולים עם מחלה יציבה לטיפול או שלא הגיבו באופן מלא או שמחלתם נשנתה). החולים יעברו את הטיפול המכין להשתלה, מוביליזציה של תאי אב ואיסוף השתל כמקובל. השוני היחידי מהרוטינה הנהוגה במחלקתנו (מחלקת השתלות מח עצם בבית החולים ע"ש חיים שיבא) הוא הטיפול הכימותרפי המכין להשתלה. טיפול זה ניתן באשפוז במשך כשישה ימים ולאחריו מערים את השתל לחולה. הטיפול הרוטיני שלנו הוא BEAM הכולל משלב תרופתי של CYTOZAR, ETOPOSIDE, BCNU, MELPHALAN. תרופת ה BCNU הינה תרופה עם פגיעה ריאתית. בעולם קיימים גם טיפולים אחרים הכוללים THIOTEPA. THIOTEPA היא תרופה עם פעילות טובה נגד לימפומה שניתן לתת במסגרת הטיפול המכין להשתלה ולהחליף את ה BCNU.

שם המוצר

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

50

מחקר שלב 3, גלוי תוית, אקראי, להערכת טיפול באיברוטיניב בשילוב עם ונטוקלקס בהשוואה לטיפול עם כלורמבוציל בשילוב עם אובינוטוזומאב כקו טיפול ראשון במטופלים הסובלים מלויקמיה לימפוציטית כרונית או לימפומה של לימפוציטים קטנים

מטרת המחקר העיקרית היא להעריך את ההישרדות ללא התקדמות המחלה (PFS) אחרי הטיפול באיברוטיניב ביחד עם ונטוקלקס (I+VEN) לעומת ה-PFS אחרי טיפול באובינוטוזומאב ביחד עם כלורמבוציל (G-Clb) לפי ההערכה של ועדת ביקורת בלתי תלויה (IRC). ההשערה הינה שהטיפול בשילוב I+VEN יוביל לזמן PFS ארוך יותר מהטיפול ב-G-Clb בקרב נבדקים עם לויקמיה לימפוציטית כרונית (CLL)/לימפומה של לימפוציטים קטנים (SLL) שלא טופלו בעבר ומתאימים לטיפול לפי קריטריונים בינלאומיים לטיפול (iwCLL). המחקר כולל תקופת מיון (30 יום), תקופת טיפול (מהתחלת הטיפול ועד הפסקתו) ותקופת מעקב (מהפסקת הטיפול ועד טיפול המשך באיברוטוניב בלבד (אם רלוונטי )פטירה; אובדן הקשר עם הנבדק לצורך מעקב; ביטול ההסכמה או הפסקה של המחקר על ידי היזם, המוקדם מביניהם). משתתפים שמחלתם לא התקדמה יעברו בדיקות להערכת מחלתם עד להתקדמות המחלה או פטירה.

שם המוצר

איברוטיניב, ונטוקלקס

איזור גיאוגרפי

מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

200

מחקר שלב II/I של לוטציום (177Lu) לילוטומאב סטטרקסטן (Betalutin), נוגדן המצומד לרדיונוקליד, לטיפול בלימפומה נשנית שאינה הודג'קין.

לימפומה נשנית שאינה הודג'קין זוהי מחלה שניתן לטפל בה ביעילות באמצעות כימותרפיה ואימונותרפיה, אולם הישנויות עלולות להתרחש, ולכן יש צורך בסוגי טיפול חדשים. מחקר זה יבדוק סוג חדש של רדיו-אימונותרפיה הנקרא בטאלוטין, בו האיזוטופ הרדיואקטיבי לוטציום-177 מצומד לנוגדן הידוע בשם לילוטומאב. טיפולי רדיו-אימונותרפיה אחרים הדומים מאוד לבטאלוטין, הוכחו כבטוחים ויעילים בטיפול בלימפומה שאינה הודג'קין.

מטרתו של מחקר זה היא לחקור את השימוש בטיפול רדיו-אימונותרפיה חדש הנקרא בטאלוטין, במטופלים עם לימפומה שאינה הודג'קין. במהלך שלב קודם של מחקר זה, הנקרא שלב 1/2א, משטרי טרום-טיפול וטרום-מינון שונים ומינונים רדיואקטיביים שונים נחקרו על מנת למטב את ההשפעה ואת הבטיחות של בטאלוטין. בחלק זה של המחקר, הנקרא שלב 2ב, שניים ממשטרי המינון אשר נבדקו בשלב 1, ואשר נראו כבעלי פרופיל בטיחות חיובי ויעילות מבטיחה, נבדקו במטופלים נוספים. לאחר ניתוח ביניים, נבחרה כעת מנה אחת עבור המטופלים הבאים שייכנסו לחלק זה של המחקר. עבור אותם מטופלים שעברו השתלת תאי גזע קודמת ו/או בעלי רמות נמוכות יותר של טסיות דם בדמם, המינון של בטאלוטין יהיה נמוך יותר. המטרה היא לאשר את היעילות ואת הבטיחות של הטיפול במטופלים נוספים. מתוכנן כי עד 130 מטופלים יגויסו לשלב 2ב זה של המחקר.

שם המוצר

177Lu-Lilotomab

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

130

פרוטוקול טיפול בילדים ובני נוער עם לימפומה מסוג הוג'קינס

המטרה הפחתת אינדיקציות לקרינה בחולי הוג'קין לימפומה מבלי לפגוע בסיכויי הריפוי וחקירת טיפול כימותרפי אינטנסיבי בחולים בקבוצות סיכון בינוני וגבוה שיפצה על הורדת הקרינה מבלי לפגוע בסיכויי ההחלמה. בתחילה תיקבע קבוצת הסיכון שבה מצוי המטופל .כל המטופלים יתחילו בשני קורסים זהים של טיפול כימותרפי שנקרא OEPA. לאחר מכן תבוצע בדיקת PET CT שתקבע את התגובה לטיפול. מי שיהיה בקבוצת סיכון 1 ותגובתו טובה יעשה סבב 1 של כימותרפיה. אם תגובתו לא טובה יעבור קרינה. בקבוצות סיכון 2 ו 3 יעברו רנדומיזציה בין שתי זרועות טיפול ולפי התגובה לטיפול יקבלו בין 2 ל 4 סבבים של כימותרפיה בהתאם לתוצאות הרנדומיזציה. למי שתגובתו לטיפול לא טובה יתווסף סבב נוסף של קרינה. לאחר סיום הטיפולים כולם יהיו במעקב 5 שנים.

שם המוצר

קרינה

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

קרינה

מספר משתתפים

2200

מחקר של JNJ-67856633 במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL).

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) הן מחלות סרטן שמקורן בתאי דם לבנים המכונים לימפוציטים, שהם חלק ממערכת החיסון. החלבון Mucosa-associated lymphoid tissue lymphoma translocation protein 1) MALT1) הוא מווסת מרכזי של מסלול העברת אותות, והוכח שיש לו תפקיד חשוב ב-NHL ושהוא תורם לצמיחת הגידול. NHL היא למעשה טווח רחב של מחלות שונות. הסוג הנפוץ ביותר שלה הוא לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL), לימפומה אגרסיבית הגורמת למוות אם היא אינה מטופלת, ו-30% עד 40% ממקרי ה-NHL החדשים שמאובחנים נמנים עם סוג זה. כיום יש בנמצא מספר קטן של טיפולים אפשריים ללימפומות אלה, ויש צורך בטיפולים שימנעו את השימוש בכימותרפיה הרעילה לתאים. JNJ-67856633, התרופה הניסיונית, פועלת על ידי היצמדות לחלבון מסוים (MALT1) הנמצא בתאי סרטן, והפרעה להעברת אותות הנחוצים להישרדות. היצמדות זו גורמת להתפרקות של תאי הסרטן, ומקטינה את מסת הגידול ב-NHL וב-CLL של תאי B.

שם המוצר

JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

180

מחקר של JNJ-67856633 במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL).

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) הן מחלות סרטן שמקורן בתאי דם לבנים המכונים לימפוציטים, שהם חלק ממערכת החיסון. החלבון Mucosa-associated lymphoid tissue lymphoma translocation protein 1) MALT1) הוא מווסת מרכזי של מסלול העברת אותות, והוכח שיש לו תפקיד חשוב ב-NHL ושהוא תורם לצמיחת הגידול. NHL היא למעשה טווח רחב של מחלות שונות. הסוג הנפוץ ביותר שלה הוא לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL), לימפומה אגרסיבית הגורמת למוות אם היא אינה מטופלת, ו-30% עד 40% ממקרי ה-NHL החדשים שמאובחנים נמנים עם סוג זה. כיום יש בנמצא מספר קטן של טיפולים אפשריים ללימפומות אלה, ויש צורך בטיפולים שימנעו את השימוש בכימותרפיה הרעילה לתאים. JNJ-67856633, התרופה הניסיונית, פועלת על ידי היצמדות לחלבון מסוים (MALT1) הנמצא בתאי סרטן, והפרעה להעברת אותות הנחוצים להישרדות. היצמדות זו גורמת להתפרקות של תאי הסרטן, ומקטינה את מסת הגידול ב-NHL וב-CLL של תאי B.

שם המוצר

JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

180

"שיפור התוצאה הקלינית בחולים קשישים או בחולים שאינם כשירים לכימותרפיה במינון גבוה, הסובלים מלימפומה אגרסיבית שאינה הודג'קין, בהישנות ראשונה או בהתקדמות מחלתם, באמצעות הוספת ניבולומאב לטיפול בגמציטאבין ואוקסליפלטין, ובתוספת ריטוקסימאב במקרה של לימפומה של תאי B" (פרוטוקול DSHNHL 2015-1, מספר EUDRACT 2016-002272-27(

אוכלוסיית המחקר חולים עם הישנות ראשונה או התקדמות של לימפומה אגרסיבית שאינה הודג'קין, אשר אינם כשירים להשתלת תאי גזע עצמית או אלוגנאית, המוגדרים כחולים מעל גיל 65 או לחלופין חולים מעל גיל 18 אשר להם דירוג HCT-CI גבוה מ-2. מטרת המחקר העיקרית: שיפור PFS לאחר שנה 1 על ידי ניבולומאב בשילוב עם (R)-GemOx שלאחריו קונסולידציה באמצעות ניבולומאב במקום (R)-GemOx בלבד. מטרות משניות: – לקבוע האם ניתן להאריך הישרדות באמצעות הוספת ניבולומאב למשטר (R)-GemOx מקובל. – לקבוע האם ניתן לשפר את התוצאה הקלינית באמצעות הוספת ניבולומאב ל- (R)-GemOx מקובל. – לקבוע רעילות משטר R-GemOx והיענות לפרוטוקול הטיפולי המקובל של (R)-GemOx, עם או בלי ניבולומאב. – להעריך את איכות החיים של חולים עם לימפומה אגרסיבית נשנית או עמידה שאינה הודג'קין המטופלים במשטר (R)-GemOx, עם או בלי ניבולומאב. – לנתח את התוצאה הקלינית לפי מדדים ביולוגיים.

שם המוצר

Nivolumab

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

388

"שיפור התוצאה הקלינית בחולים קשישים או בחולים שאינם כשירים לכימותרפיה במינון גבוה, הסובלים מלימפומה אגרסיבית שאינה הודג'קין, בהישנות ראשונה או בהתקדמות מחלתם, באמצעות הוספת ניבולומאב לטיפול בגמציטאבין ואוקסליפלטין, ובתוספת ריטוקסימאב במקרה של לימפומה של תאי B" (פרוטוקול DSHNHL 2015-1, מספר EUDRACT 2016-002272-27(

אוכלוסיית המחקר חולים עם הישנות ראשונה או התקדמות של לימפומה אגרסיבית שאינה הודג'קין, אשר אינם כשירים להשתלת תאי גזע עצמית או אלוגנאית, המוגדרים כחולים מעל גיל 65 או לחלופין חולים מעל גיל 18 אשר להם דירוג HCT-CI גבוה מ-2. מטרת המחקר העיקרית: שיפור PFS לאחר שנה 1 על ידי ניבולומאב בשילוב עם (R)-GemOx שלאחריו קונסולידציה באמצעות ניבולומאב במקום (R)-GemOx בלבד. מטרות משניות: – לקבוע האם ניתן להאריך הישרדות באמצעות הוספת ניבולומאב למשטר (R)-GemOx מקובל. – לקבוע האם ניתן לשפר את התוצאה הקלינית באמצעות הוספת ניבולומאב ל- (R)-GemOx מקובל. – לקבוע רעילות משטר R-GemOx והיענות לפרוטוקול הטיפולי המקובל של (R)-GemOx, עם או בלי ניבולומאב. – להעריך את איכות החיים של חולים עם לימפומה אגרסיבית נשנית או עמידה שאינה הודג'קין המטופלים במשטר (R)-GemOx, עם או בלי ניבולומאב. – לנתח את התוצאה הקלינית לפי מדדים ביולוגיים.

שם המוצר

Nivolumab

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

388

ניסוי רב-מרכזי בשלבים 1/1ב' בתוויות גלויות על העלאת מינונים של JBH492 עבור חולי לוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) חוזרת / עמידה וחולי לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) CJBH492A12101

למרות שפע של תרופות חדשניות הזמינות או הנמצאות בפיתוח כיום כטיפול בממאירויות חוזרות / עמידות של תאי B ו-T, לרבים מהחולים יש אפשרויות טיפול מוגבלות ולא מתאימות, שמדגישות את הצורך בטיפולים חדשים בעלי פעילות משופרת ורעילות מופחתת. JBH492 היא תרופה שלא אושרה כטיפול לחולים שיש להם לימפומה שאינה הודג'ין (NHL) או לוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) שחזרו או פיתחו עמידויותי. היא לא נמצאת בשוק (אי אפשר לקבל עבורה מרשם או לקנות אותה) בכל מדינה שהיא. זוהי הפעם הראשונה שהיא נחקרת בבני אדם. JBH492 היא תרופה שמורכבת ממיזוג של נוגדן (ADC). במילים אחרות, היא נוגדן (חלבון שנצמד לחלבון ייחודי בגוף) שמחובר לתרופה אחרת, כלומר מאוחד איתו. המיזוג הזה הוא בדרך כלל תרופה שפועלת נגד סרטן ובמקרה של JBH492 היא תרופה שהורגת תאי סרטן שנקראת DM4.

שם המוצר

JBH492

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

128

מחקר שלב 1, ראשון בבני אדם, עם הגדלת מינון, של נוגדן דו כיווני JNJ-75348780, המכוון נגד CD3 ו-CD22, במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL)

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) הן מחלות סרטן המתחילות בתאי דם לבנים המכונים לימפוציטים. שני הסוגים העיקריים של לימפוציטים הם לימפוציטים מסוג B ולימפוציטים מסוג T (הנקראים גם תאי B ותאי T בהתאמה). אחד מהטיפולים האפשריים נגד סרטן הוא אימונותרפיה. זהו טיפול המסייע למערכת החיסון להילחם נגד מחלת הסרטן, אך הוא לא תמיד יעיל. הכוונה מחדש של תאי T היא טיפול חדשני למטופלים עם מחלות ממאירות של תאי B אשר אינן מגיבות לטיפולי האימונותרפיה הרגילים. הטיפול הניסיוני, JNJ-75348780, הוא נוגדן (נוגדן – סוג של חלבון היכול לזהות חלבונים אחרים ולהיקשר אליהם) הנקשר לאנטיגן CD3 (אנטיגן – חלבון על קרום התא) על גבי לימפוציטים מסוג T ולאנטיגן CD22 על גבי לימפוציטים מסוג B. אחרי הקשירה של שני האנטיגנים הוא מצמיד את תאי ה-T לתאים הממאירים וגורם להפעלת תא ה-T ולהרג תא הגידול.

שם המוצר

?

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

200

BRESELIBET - מחקר פאזה שנייה אקראי להערכת היעילות של טיפול הצלה עם ברנטוקסימאב ודוטין (Brentuximab Vedotin) בשילוב ESHAP לעומת ESHAP בחולים עם לימפומה קלאסית על שם הודג'קין נשנית או עמידה לטיפול, ולאחר מכן טיפול קונסולידציה עם ברנטוקסימאב ודוטין (במקום השתלה אוטולוגית של תאי גזע המטופואטיים) בחולים המשיגים הפוגה מטבולית מלאה לאחר טיפול ההצלה.

לימפומה מסוג הודג'קין (HL) הינה גידול ממאיר של המערכת הלימפטית. את מרבית החולים, כולל המאובחנים בשלבים מתקדמים של הגידול, ניתן לרפא באמצעות כימותרפיה בשילוב טיפולי הקרנה לאזורים המעורבים. עם זאת, חלק מהחולים סובלים מעמידות ראשונית לטיפול קו ראשון (או מהישנות לאחר השגת הפוגה מלאה (complete remission; CR). בחולים אלה, נמצא כי האופציה הטיפולית הטובה ביותר היא השילוב של טיפול קו שני, ובאותם החולים שמגיבים אליו, שילוב עם השתלת אוטולוגית של תאי גזע. ESHAP הוא אחד מהפרוטוקולים הנפוצים ביותר ברחבי אירופה לטיפול קו שני. ברנטוקסימאב ודוטין (Brentuximab Vedotin; BV) הוא נוגדן כנגד אנטי-CD30 הקשור לרעלן תאי בשם מונו-מתיל-אוריסטטין-אי (MMAE). BV ניתן בעירוי ישירות למחזור הדם, נקשר לתא חיובי ל-CD30 (תאי HL ממאירים), ואז MMAE מוחדר אל תוך ציטופלזמת התא. כתוצאה מכך, התא נהרג בהמשך בשל עצירת מחזור התא בשלב האפופטוזיס. זו הסיבה ש-BV יעיל כל כך בטיפול בלימפומה מסוג הודג'קינס נשנית/עמידה ופרופיל הרעילות שלו טוב כל כך.

שם המוצר

Brentuximab Vedotin

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

150

מחקר על JNJ-64264681 ו-JNJ-67856633 במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין ולוקמיה לימפוציטית כרונית

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) הן סוגים של מחלת הסרטן שמתחילה בתאי דם לבנים שנקראים לימפוציטים. בעוד שישנם מספר טיפולים זמינים, הם אינם יעילים באופן מלא לטיפול כולל בממאירויות אלו. חלבון טירוזין קינאז ע"ש ברוטון (BTK) וחלבון MALT1 (Mucosa-associated lymphoid tissue lymphoma translocation protein 1) הם סוגים מסוימים של חלבונים הנדרשים לצורך הפעלת תאי B ושרידותם. JNJ-64264681 ו-JNJ-67856633 נקשרים לחלבונים BTK ו-MALT1, בהתאמה, ומעכבים את פעילותם ובכך גורמים להרס תאי סרטן.

שם המוצר

JNJ-64264681, JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, תל – אביב

סוג המוצר

?

מספר משתתפים

120

איסוף דוגמאות דם מחולי לימפומה שאינה הודג'קין ותורמים בריאים כמקור לפיתוח תהליך תרפיה מתקדם של CAR T

רקע כללי: על פי ארגון הבריאות העולמי, סרטן הוא גורם המוות השני בחשיבותו בעולם המערבי ואחראי על כ-9.6 מיליון מקרי מוות בשנת 2018, כאשר צפויה עלייה במספר החולים מ-14 מליון ל-23.6 מיליון עד שנת 2030. במשך שנים, אמצעי הטיפול העיקריים בסרטן היו ניתוח, כימותרפיה והקרנות. במהלך השנים האחרונות התפתחה שיטת טיפול חדשנית בשם אימונותרפיה, המתבססת על סיוע למערכת החיסון. אחת השיטות המסווגות כתת קטגוריה באימונותרפיה מבוססת על שימוש בתאי מערכת החיסון של החולה עצמו ומכונה Adoptive cell transfer (ACT), הכוללת את טיפולי ה- CAR-T. טכנולגיית ה -CAR-T מבצעת שימוש בתאי מערכת החיסון של החולה עצמו (תאי T). תאים אלה מהונדסים גנטית באמצעות וירוס כך שיוכלו לזהות את הגידול, לתקוף ולהרוג אותו.

שם המוצר

ללא

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

ללא

מספר משתתפים

420

מחקר פאזה Ib, רב-מרכזי להערכתVOB560 בשילוב עם MIK665 בחולי לימפומה שאינה הודג'קין נשנית/עמידה, לוקמיה מיאלואידית חריפה נשנית/עמידה, או מיאלומה נפוצה נשנית/עמידה(CVOB560A12101)

עבור חולי לוקמיה מיאלואידית חריפה נשנית ו/או עמידה (R/R AML), לימפומה שאינה הודג'קין נשנית ו/או עמידה (R/R NHL), ומיאלומה נפוצה נשנית ו/או עמידה (R/R MM) אין בנמצא אפשרויות טיפול מרפאות וקיים צורך דחוף באפשרויות טיפול חדשות עבור חולים בהם נכשל הטיפול המקובל. אחד המאפיינים העיקריים של סרטן הוא ויסות לקוי של אפופטוזיס (מוות תאי מתוכנת) ויעילותם של תכשירים אנטי סרטניים רבים תלויה בשפעול מסלול זה.

ידוע כי חלבונים BCL2 ו MCL1 שולטים במסלול האפופטוזיס. נמצא כי חלבוני משפחת ה- BCL2 מווסתים באופן לקוי במחלות סרטן רבות ובפרט בממאירויות המטולוגיות. עיכוב משולב של חלבונים אלו נחשב כאפשרות טיפולית אפשרית עבור ממאירויות המטולוגיות.אחד התכשירים מסוג זה, ונטוקלקס (venetoclax), מעכב BCL2, אושר לאחרונה לטיפול בלוקמיה לימפוציטית כרונית נשנית או עמידה. כמו כן, תכשיר זה נחקר באופן נרחב ב- AML. יש לציין כי ונטוקלקס בשילוב עם אזאציטידין (azacitidine) או דציטאבין (decitabine) או ציטרבין (cytarabine) במינון נמוך אושר לאחרונה על ידי ה- FDA לטיפול ב- AML שאובחנה לאחרונה במבוגרים בגיל 75 שנים ומעלה או בחולים הסובלים ממחלות נלוות המונעות שימוש בכימותרפיה במינון גבוה.

שם המוצר

VOB560/MIK665

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

170

מחקר שלב 3 בתווית פתוחה, בהקצאה אקראית של פירטוברוטיניב (LOXO-305) הניתנת כטיפול במשך קבוע בשילוב עם ונטוקלקס וריטוקסימאב לעומת ונטוקלקס וריטוקסימאב במטופלים עם לוקמיה לימפוציטית כרונית / לימפומה של לימפוציטים קטנים שטופלו בעבר (BRUIN-CLL-322).

לוקמיה לימפוציטית כרונית / לימפומה של לימפוציטים קטנים היא הצורה הנפוצה ביותר מבין סוגי הלוקמיה במבוגרים בעולם המערבי ומהווה כ- 30%-40% מכלל סוגי הלוקמיה. היקף הטיפולים עבור מטופלים אלו השתנה באופן קיצוני ב-10 השנים האחרונות, שינוי שהביא לשיפור משמעותי בתוצאות לטווח ארוך. עבור מטופלים עם מחלה שאובחנה לראשונה, קיימות אפשרויות רבות של טיפול קו ראשון. אפשרויות אלו כוללות שימוש במעכבים קוולנטיים של ברוטון טירוזין קינאז (איברוטיניב, (אימברוביקה) או אקלברוטיניב (קאלקוונס)), בעיכוב BCL2 (ונטוקלקס (ונקליקסטו)) ובכימותרפיה. ניתן להוסיף נוגדן נגד CD20 לכל אחד מהטיפולים הללו. באופן כללי, מעכבי ברוטון טירוזין קינאז הפכו לטיפול קו ראשון מועדף, על סמך פרופיל היעילות המצוין שלהם (שיפור בהישרדות ללא התקדמות המחלה ובהישרדות הכוללת בהשוואה לכימו-אימונותרפיה) ועל סמך הנוחות בנטילת התרופה. עם זאת, חשוב לציין כי טיפולי קו ראשון המבוססים על מעכב ברוטון טירוזין קינאז אינם מרפאים, ובסופו של דבר המטופלים חווים הישנות המחלה.

שם המוצר

פירטוברוטיניב

איזור גיאוגרפי

דרום, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

660

חקר קליני שלב 2 גלוי תווית להערכת היעילות והבטיחות של זילוברטמאב ודוטין (Zilovertamab Vedotin MK-2140) במשתתפים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים, נשנית או עמידה לטיפול

כמעט בכל מחלות הסרטן של הלימפה קיים ביטוי של ROR1, וידוע שמחלות אלה מגיבות פעמים רבות לתרופות הפועלות על לימפוציטים שאינן ספציפיות לטיפול בסרטן, כגון ברנטוקסימאב ודוטין ופולאטוזומאב ודוטין, הכוללות את המרכיב הפעיל MMAE. תא גידול ממחלות סרטן המטולוגיות, אשר נלקחו ממטופלים, לרבות לימפומה מפושטת של תאי B גדולים, הראו ביטוי של ROR1. החסימה של ROR1 במחקרים פרקליניים הובילה לפעילות נגד הגידול במודלים של מחלות סרטן המטולוגיות ושל גידולים מוצקים. בדומה, נתונים ראשוניים שהתקבלו ממחקרים קליניים הצביעו על פעילות נגד גידולים של טיפול חד תרופתי בזילוברטמאב ודוטין. זילוברטמאב ודוטין הוא תצמיד נוגדן-תרופה נגד ROR1 המורכב מ-UC961 הצמוד לוודוטין. התוצאות הראשוניות שהתקבלו מהניסוי הראשון בבני אדם על זילוברטמאב ודוטין, הצביעו על יעילות מבטיחה. זילוברטמאב ודוטין גרמה לנסיגות ממושכות של לימפומה של תאי מעטפת נשנית או עמידה לטיפול ושל לימפומה מפושטת של תאי B גדולים, נשנית או עמידה לטיפול, אפילו בקרב משתתפים שקיבלו לפני כן טיפולים רבים.

שם המוצר

Zilovertamab vedotin

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

100

מחקר שלב I/II, רב מרכזי, בתווית פתוחה של מעכב טירוזין קינאז חדש על שם ברוטון, אורלברוטיניב, במטופלים עם ממאירויות של תאי B

ניסוי זה בודק את זילוברטמאב ודוטין MK-2140 בקרב אנשים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים, נשנית או עמידה לטיפול (rrDLBCL). זילוברטמאב ודוטין לא אושרה לטיפול באנשים עם rrDLBCL, או עם כל סוג אחר של מחלת סרטן. מטרות המחקר ניסוי זה נערך על מנת לבדוק: את הבטיחות של זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים את הסבילות של הגוף לזילוברטמאב ודוטין יחד עם טיפולים סטנדרטיים איזו מנה של זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים יש לתת למשתתפים את פעילות זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים בהשוואה לטיפולים סטנדרטיים בלבד אם משתתפים שיקבלו זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים יחיו זמן רב יותר ממטופלים שיקבלו טיפול סטנדרטי בלבד מה קורה כאשר זילוברטמאב ודוטין עוברת בגוף אם ישנם סמנים ביולוגיים המספקים מידע נוסף על אופן הפעולה של זילוברטמאב ודוטין לטיפול ב-rrDLBCL אם איכות החיים של משתתפים שיקבלו זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים טובה יותר מאיכות החיים של מטופלים שיקבלו טיפול סטנדרטי בלבד

שם המוצר

Orelabrutinib

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

15

מחקר שלב 2/3 רב מרכזי, גלוי תווית, אקראי, בביקורת פעילה על זילוברטאמאב ודוטין (Zilovertamab Vedotin) (MK-2140) בשילוב עם הטיפול המקובל במשתתפים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים, נשנית או עמידה לטיפול.

ניסוי זה בודק את זילוברטמאב ודוטין MK-2140 בקרב אנשים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים, נשנית או עמידה לטיפול (rrDLBCL). זילוברטמאב ודוטין לא אושרה לטיפול באנשים עם rrDLBCL, או עם כל סוג אחר של מחלת סרטן. מטרות המחקר ניסוי זה נערך על מנת לבדוק: את הבטיחות של זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים את הסבילות של הגוף לזילוברטמאב ודוטין יחד עם טיפולים סטנדרטיים איזו מנה של זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים יש לתת למשתתפים את פעילות זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים בהשוואה לטיפולים סטנדרטיים בלבד אם משתתפים שיקבלו זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים יחיו זמן רב יותר ממטופלים שיקבלו טיפול סטנדרטי בלבד מה קורה כאשר זילוברטמאב ודוטין עוברת בגוף אם ישנם סמנים ביולוגיים המספקים מידע נוסף על אופן הפעולה של זילוברטמאב ודוטין לטיפול ב-rrDLBCL אם איכות החיים של משתתפים שיקבלו זילוברטמאב ודוטין + טיפולים סטנדרטיים טובה יותר מאיכות החיים של מטופלים שיקבלו טיפול סטנדרטי בלבד

שם המוצר

זילוברטאמאב ודוטין

איזור גיאוגרפי

ירושלים

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

420

התכנות אבחון מקדים על ידי סמן מבוסס EEG של שיווין בין ההמיספרות לזיהוי תסמונת רעילות נוירולוגית משנית לטיפול בתאי חיסון מסוג טי בעלי קולטן כימרי.

CART משמש לטיפול בלימפומה או לוקמיה לימפואידית עמידות או נשנות. אחד הסיבוכים השכיחים הינו רעילות נוירולוגית הנקראת Immune effector cells associated neurotoxicity – ICANS. סיבוך זה יכול להיות קשה ולהגיע לכדי בצקת מוחית ומוות. הטיפול הינו על ידי סטרואידים במינון גבוה שיכולים כשלעצמם לפגוע ביעילות תאי ה CAR-T. במחקר זה נבצע ניטור של גלי EEG על ידי מכשיר BIS שינטר מטופלים שעוברים CAR-T. הניטור יתבצע לפני התחלת הטיפול המכין למתן ה CAR-T ביום המתן ולאחר מכן שלוש פעמים ביממה עד השחרור או שבועיים ממתן התאים. המכשיר יחובר למדבקה שתודבק למצח המטופל ותוחלף כל 24 שעות. משך כל ניטור 30 דק. מטרת המחקר לנסות ולזהות מבעוד מועד על ידי שינויים בקריאת גלי EEG פרונטלים הופעה של ה ICANS, כמו גם לנסות ולנבא החמרה או שיפור מבעוד מועד ולפני ההופעה הקלינית שלהם.

שם המוצר

BIS VISTA Monitoring System

איזור גיאוגרפי

צפון

סוג המוצר

אמ"ר

מספר משתתפים

20

GO43643: מחקר פאזה III, אקראי, בתווית-פתוחה, רב מרכזי להערכת היעילות והבטיחות של מוסונטוזומאב בשילוב עם פולטוזומאב ודוטין בהשוואה לריטוקסימאב בשילוב עם גמציטאבין ואוקסליפלטין במשתתפים עם לימפומה אגרסיבית מסוג תאי B שאינה הודג'קין נשנית או עמידה

לימפומה מפושטת של תאי B גדולים היא הצורה האגרסיבית השכיחה ביותר של לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) בנוסף, מדי שנה, כ- 3 אחוז מ- FLs(פוליקולר לימפומה) עוברות התמרה ל- NHL בדרגה גבוהה יותר, בשכיחות הגבוהה ביותר- DLBCL (לימפומה של תאי מעטפת) אשר מובילה להתמרה היסטולוגית בשליש מהחולים במהלך 10 שנים. לימפומות פוליקולריות אלו העוברות התמרה (trFL), וכן צורת FL בדרגה גבוהה יותר, דהיינו FL3B, מטופלות באותם טיפולים מקובלים כמו לימפומות בדרגה גבוהה. אף על פי שמרבית החולים משיגים ריפוי באמצעות השילוב של כימו-אימונותרפיה, הטיפול במחלה RR (Refractory relapsed) עשוי להיות מאתגר. עבור חולים אלה, כימותרפיה במינון גבוה ובהמשך ASCT (השתלת מח עצם) מציעה סיכוי נוסף לריפוי, אך יותר ממחצית מהחולים הנשקלים ל- ASCT יסבלו ממחלה RR בשל תגובה בלתי מספקת לטיפול הצלה או מחלה נשנית לאחר ASCT .יתרה מכך, חולים מבוגרים יותר ותשושים יותר אינם מתאימים ל- ASCT לעתים תכופות. התוצאות עבור חולים שאינם מתאימים ל- ASCT הן עגומות, לאחר הטיפול הקיים

שם המוצר

מוסונאטוזומאב

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

222

שילוב של NIVOLUMAB יחד עם CAR-T על מנת לשפר תוצאות טיפוליות בחולים עם מחלה עמידה לטיפול

לימפומה אגרסיבית של תאי DLBCL B היא הלימפומה השכיחה ביותר בקבוצת הלימפומות שאינן הודג'קין. לאור תוצאות מחקרים שונים בהם הודגמה עליה משמעותית בשרידות חולי DLBCL המטופלים ב chimeric T antigen receptor T cell לעומת קבוצת ביקורת היסטורית, CAR-T הוכנס כקו שלישי לטיפול בDLBCL רפרקטורי או עמיד. על אף תוצאות טיפוליות מרשימות עדין כמחצית מהחולים לא מגיבים לטיפול בייחוד מטופלים אשר בעת האשפוז למתן CAR-T מציגים מחלה מתקדמת. מחקרים הראו כי חלוקה והתפשטות של תאי CAR-T בדם של המטופל נמצא בקורולציה לתגובה לטיפול. לאחרונה הצגנו נתונים ממטופלים שטופלו ע"י CAR-T מסחריים והראנו כי בחולים עם מחלה פרוגרסיבית או יציבה בעת אשפוזם לטיפול מכין, מידת expansion של תאי CAR-T ביום 7 לאחר טיפול מהווה סמן פרוגנוסטי המנבא תגובה לטיפול באותה קבוצת חולים. בנסיון לעודד expansion של תאי CAR-T ישנן עבודות אשר משלבות טיפול בתאי CAR-T עם תרופות אשר חוסמות רצפטורים מעכבים על גבי תאי ה-CAR-T. עבודות אלו הראו כי שילוב כזה הינו בטוח וללא החמרה בפרופיל רעילות הטיפול.

שם המוצר

NIVOLUMAB

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

20

מעקב ארוך טווח אחר מטופלים שנחשפו לטיפול בתאי T עם קולטני אנטיגן כימריים (CAR-T) המבוסס על לנטי-וירוס (CCTL019A2205B)

ממאירויות של תאי B מהוות קבוצה של תאי גידול סרטניים לא אחידים הכוללת מיאלומה נפוצה, את מרבית המקרים של לוקמיה לימפובלסטית חריפה , לוקמיה לימפוציטית כרונית, ורובם המכריע של מקרי לימפומה שאינה הודג'קין. כ- 60,300 מקרים חדשים של לוקמיה וכ- 74,680 מקרים חדשים של לימפומה שאינה הודג'קין מאובחנים בארה"ב מדי שנה, ומרבית המחלות הללו הן ממקור תאי B. כמו כן, מיאלומה נפוצה מהווה כ-10% מכלל הממאירויות ההמטולוגיות. זהו מחקר גלובלי, פרוספקטיבי, רב-מרכזי שמטרתו לנטר את כל המטופלים שקיבלו טיפול בתאי T עם קולטני אנטיגן כימריים (תאי CAR-T) של נוברטיס או אוניברסיטת פנסילבניה לצורך הערכת הסיכון לאירועים חריגים מאוחרים והערכת יעילות ארוכת טווח. תאי CAR-T מיוצרים על ידי תהליך הנדסה גנטית בתאי T הנלקחים מהמטופל. תאים אלו עוברים שינוי גנטי לביטוי קולטנים כנגד אנטיגן המטרה. תאי ה- T עוברים התמרה באמצעות וקטור לנטי-ויראלי המשמש להעברת החומר הגנטי לתאי ה- T שנלקחו מהמטופל. תאי CAR-T מזהים באופן ספציפי את תא המטרה והורגים אותו.

שם המוצר

ללא

איזור גיאוגרפי

מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

ללא

מספר משתתפים

900

מחקר פאזה b/21, בתווית-פתוחה להערכת הבטיחות והסבילות של אפקוריטמאב בשילוב עם תכשירים אנטי-ניאופלסטיים במטופלים עם לימפומה שאינה הודג'קין

לימפומה של תאי B הנה סרטן נדיר ואגרסיבי של סוג של תא מערכת החיסון (תא דם לבן האחראי על לחימה בזיהומים). מטרת מחקר זה היא להעריך את הבטיחות והסבילות של אפקוריטמאב בשילוב עם תכשירים אנטי-ניאופלסטיים במשתתפים מבוגרים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHL). תבוצע הערכה של אירועים חריגים ושינוי בפעילות המחלה. אפקוריטמאב היא תרופת מחקר המפותחת לטיפול בלימפומה שאינה הודג'קין. רופאי מחקר משבצים את המשתתפים בקבוצות הנקראות זרועות טיפול. ייחקר השילוב של אפקוריטמאב עם תכשירים אנטי-ניאופלסטיים. בכל זרוע טיפול יינתן שילוב שונה של טיפולים על בסיס התאמה. כ- 132 משתתפים מבוגרים עם לימפומה שאינה הודג'קין יגויסו ב-100 מרכזים ברחבי העולם.

שם המוצר

Epcoritamab

איזור גיאוגרפי

מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

132

מחקר פאזה 1b, חד-זרועי, בתווית פתוחה באפקוריטמאב במטופלים פדיאטריים עם נאופלזמות אגרסיביות של תאי-B בשלים נשנות/עמידות

סוגי הלימפומות של תאי B בשלים (MBL) הנפוצים ביותר בקרב ילדים הנם לימפומה ע"ש Burkitt (BL) ולימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL). טיפולים ראשוניים מרפאים 90%-95% מהילדים עם ממאירויות אלו, נתון המותיר אוכלוסייה קטנה מאוד עם מחלה נשנית/עמידה עם פרוגנוזה גרועה.

מטרת מחקר זה היא להעריך את הבטיחות והסבילות של אפקוריטמאב במשתתפים פדיאטריים עם נאופלזמות אגרסיביות של תאי-B בשלים נשנות/עמידות ומשתתפים צעירים עם לימפומה/לוקמיה ע"ש Burkitt או דמוית-Burkitt. תבוצע הערכה של אירועים חריגים ושינוי בפעילות המחלה. אפקוריטמאב היא תרופת מחקר המפותחת לטיפול בנאופלזמות אגרסיביות של תאי-B בשלים נשנות/עמידות. המשתתפים יקבלו אפקוריטמאב במתן תת-עורי (SC). כ-15 משתתפים פדיאטריים עם אבחנה של נאופלזמות אגרסיביות של תאי-B בשלים נשנות/עמידות ומשתתפים בוגרים צעירים בגילאי 18-25, עם אבחנה של לימפומה/לוקמיה ע"ש Burkitt או דמוית-Burkitt יגויסו ב-50 מרכזים ברחבי העולם. המשתתפים יקבלו אפקוריטמאב במתן תת-עורי במחזורים בני 28 ימים. המשתתפים יהיו במעקב למשך 3 שנים לפחות לאחר הגיוס.

שם המוצר

אפקוריטמאב

איזור גיאוגרפי

מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

15

מחקר שלב 1 רב-מרכזי, בתווית פתוחה לבדיקת הבטיחות והסבילות של REGN1979, נוגדן חד-שבטי דו-ספציפי נגד CD20 ונגד CD3, במטופלים עם ממאירויות בתאי B שמבטאים CD20 שטופלו בעבר בנוגדן המכוון נגד CD20.

רקע כללי: זהו מחקר על לימפומה שאינה הודג'קין (NHL), הכרוך בשימוש בתרופה הניסיונית אודרונקסטמאב (odronextamab, REGN1979). המונח "ניסיונית" משמעו שרשויות הבריאות ומשרד הבריאות הישראלי לא אישרו את אודרונקסטמאב לטיפול במחלתך. אודרונקסטמאב היא סוג של תרופה הנקראת נוגדן חד שבטי. נוגדנים הם חלבונים הנמצאים באופן טבעי במחזור הדם ונלחמים בזיהומים. נוגדן חד שבטי הוא סוג של נוגדן המיוצר כתרופה כדי להילחם בחלבונים ספציפיים בגוף שעשויים להיות מעורבים בסרטן. אודרונקסטמאב היא נוגדן חד שבטי המכונה דו ספציפי, כיוון שהוא מכוון כנגד שני חלבונים תאיים, CD20 ו CD3. חלבונים הם חלק מכל תא בגוף, אשר עובדים יחד לצורך תפקודי התא. CD20 הוא חלבון שנמצא על פני השטח הן של תאי B רגילים והן של תאי B המהווים חלק מסוגים מסוימים של סרטן, כמו NHL. CD3 הוא חלבון שנמצא על פני השטח של תאי T. תאי T ותאי B רגילים הם סוגים של תאי דם לבנים בגוף, והם חלק ממערכת החיסון הנלחמת בזיהומים. אודרונקסטמאב נועדה לעזור לתאי T למצוא ולהרוג את תאי ה B, כולל תאי הסרטן בלימפומה שאינה הודג'קין.

שם המוצר

אודרונקסטמאב

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

298

מחקר שלב 1 רב-מרכזי, בתווית פתוחה לבדיקת הבטיחות והסבילות של REGN1979, נוגדן חד-שבטי דו-ספציפי נגד CD20 ונגד CD3, במטופלים עם ממאירויות בתאי B שמבטאים CD20 שטופלו בעבר בנוגדן המכוון נגד CD20.

רקע כללי: זהו מחקר על לימפומה שאינה הודג'קין (NHL), הכרוך בשימוש בתרופה הניסיונית אודרונקסטמאב (odronextamab, REGN1979). המונח "ניסיונית" משמעו שרשויות הבריאות ומשרד הבריאות הישראלי לא אישרו את אודרונקסטמאב לטיפול במחלתך. אודרונקסטמאב היא סוג של תרופה הנקראת נוגדן חד שבטי. נוגדנים הם חלבונים הנמצאים באופן טבעי במחזור הדם ונלחמים בזיהומים. נוגדן חד שבטי הוא סוג של נוגדן המיוצר כתרופה כדי להילחם בחלבונים ספציפיים בגוף שעשויים להיות מעורבים בסרטן. אודרונקסטמאב היא נוגדן חד שבטי המכונה דו ספציפי, כיוון שהוא מכוון כנגד שני חלבונים תאיים, CD20 ו CD3. חלבונים הם חלק מכל תא בגוף, אשר עובדים יחד לצורך תפקודי התא. CD20 הוא חלבון שנמצא על פני השטח הן של תאי B רגילים והן של תאי B המהווים חלק מסוגים מסוימים של סרטן, כמו NHL. CD3 הוא חלבון שנמצא על פני השטח של תאי T. תאי T ותאי B רגילים הם סוגים של תאי דם לבנים בגוף, והם חלק ממערכת החיסון הנלחמת בזיהומים. אודרונקסטמאב נועדה לעזור לתאי T למצוא ולהרוג את תאי ה B, כולל תאי הסרטן בלימפומה שאינה הודג'קין.

שם המוצר

אודרונקסטמאב

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

298

מחקר שלב 1ב, רב-מרכזי, בתווית פתוחה להערכת הבטיחות, הפרמקוקינטיקה והיעילות של מוסונטוזומאב או גלופיטמאב בשילוב עם CC-220 ו-CC-99282 במטופלים עם לימפומת תאי B שאינה הודג'קין

מטרת הניסוי: מטרת מחקר זה היא לבדוק את הבטיחות והיעילות של מוסונטוזומאב בשילוב עם CC-220 או CC-99282 (זרוע 1), או גלופיטמאב עם אובינוטוזומאב בשילוב עם CC-220 או CC-99282 (זרוע 2) ברמות מינון שונות ולוחות זמנים שונים כדי לגלות אילו השפעות, טובות או רעות, יש לשילוב תרופה זה עליך ועל הסרטן שלך. כ64-112 חולים עם לימפומה עשויים להשתתף במחקר כולו עם כ32-56 אנשים המשתתפים בזרוע 1 וכ32-56 אנשים בזרוע 2. תעבור הערכת גידול בסינון, בסוף מחזורים 3, 6, 9 ובסוף הטיפול, ולאחר מכן כל 6 חודשים עד שנתיים לאחר הטיפול האחרון או עד להתקדמות המחלה ו/או תחילת טיפול לימפומה חדש. הטיפול בניסוי: אתה מוזמן להשתתף במחקר זה משום שיש לך סוג מסוים של סרטן הנקרא לימפומה. המחקר יגייס משתתפים עם היסטוריה של לימפומה שאינה הודג'קין הצפויה לבטא את האנטיגן CD20, במיוחד לימפומה מפושטת של תאי B גדולים ולימפומה פוליקולרית. אתה תשובץ לאחת מקבוצות הטיפול הבאות: בזרוע 1 כדי לקבל טיפול במוסונטוזומאב בשילוב עם תרופות הנקראות CC-220 ו-CC-99282

שם המוצר

Glofitamab/ Mosunetuzumab/ Obinutuzumab/ Tocilizumab/ CC-220/ CC-99282f

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

112

מחקר שלב 2 רב מרכזי, גלוי תווית להגדלת מינון ואימות המינון ולהרחבה לצורך בדיקת היעילות של זילוברטמאב ודוטין (MK-2140) בשילוב עם R-CHP במשתתפים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL).

מטרת מחקר זה היא להעריך את הבטיחות, הפרמקוקינטיקה (PK) והיעילות של זילוברטמאב ודוטין בשילוב עם R-CHP לטיפול ב-DLBCL. המחקר יגייס משתתפים שגילם 18 שנה לפחות, עם DLBCL, שלא קיבלו שום טיפול קודם למחלתם זהו מחקר לא אקראי, עם זרוע אחת, רב-מרכזי, גלוי תווית, להגדלת מינון ואימות המינון ולהרחבה לצורך בדיקת היעילות של זילוברטמאב ודוטין בשילוב עם R-CHP, במשתתפים עם DLBCL. מחקר זה יחולק לשני חלקים: הגדלת מינון ואימות המינון (חלק 1) והרחבה לבדיקת יעילות (חלק 2). חלק 1 כולל הגדלת מינון ואימות המינון של זילוברטמאב ודוטין כאשר היא ניתנת בשילוב עם R-CHP במשתתפים עם DLBCL שלא קיבלו שום טיפול קודם למחלתם. מטרתו של חלק 1 היא לקבוע את המינון המומלץ לשלב 2 באמצעות כלל הנתונים. לאחר קביעת המינון המומלץ לשלב 2, המחקר ימשיך לחלק 2 בעוקבת הרחבה עם זרוע אחת, שתעריך משתתפים עם DLBCL שלא קיבלו שום טיפול קודם למחלתם

 

שם המוצר

Zilovertamab Vedotin

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

60

מחקר פאזה 3 בתווית-פתוחה להערכת הבטיחות והיעילות של אפקוריטמאב בשילוב עם ריטוקסימאב ולנאלידומיד (R2) בהשוואה ללנאלידומיד במטופלים עם לימפומה פוליקולרית נשנית או עמידה ( EPCORE FL-1)

לימפומה שאינה הודג'קין לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) מדורגת כאחת ממחלות הסרטן השכיחות ביותר במרבית המדינות בעולם, עם כ 510,000 מקרים חדשים ב- 2018. מחלות NHL מסווגות לפי ארגון הבריאות העולמי כגידולים לימפואידיים שאינם בשלים, גידולי תאי B בשלים, גידולי תאי T ותאי natural killer, והפרעות לימפופרוליפרטיביות לאחר השתלה

שם המוצר

אפקוריטמאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

642

מחקר פאזה I, בתווית פתוחה, רב-מרכזי להערכת PIT565 בחולים עם ממאירויות תאי B נשנות ו/או עמידות (CPIT565A12101)

לימפומה שאינה הודג'קין לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) מדורגת כאחת ממחלות הסרטן השכיחות ביותר במרבית המדינות בעולם, עם כ 510,000 מקרים חדשים ב- 2018. מחלות NHL מסווגות לפי ארגון הבריאות העולמי כגידולים לימפואידיים שאינם בשלים, גידולי תאי B בשלים, גידולי תאי T ותאי natural killer, והפרעות לימפופרוליפרטיביות לאחר השתלה

שם המוצר

PIT565

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

140

ניסוי פאזה 3, רב מרכזי, בהקצאה אקראית, בסמיות כפולה, בבקרת פלצבו המשווה את היעילות ואת הבטיחות של טפסיטמאב (tafasitamab) בתוספת לנלידומיד בנוסף ל-R-CHOP לעומת R-CHOP במטופלים שלא טופלו בעבר, הנמצאים בסיכון בינוני-גבוה ובסיכון גבוה, עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) שאובחנה לאחרונה

לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) מייצגת כ-35% מכל הלימפומות שאינן הודג'קין (NHLs). הגיל החציוני בעת האבחנה הוא 64 שנים ומרבית המטופלים מתייצגים עם מחלה מתקדמת. DLBCL הוא מחלה הטרגונית עם סוגי משנה מולקולריים ברורים

שם המוצר

Monjuvi

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

880

מחקר שלב 2 על פמברוליזומאב וכימותרפיה במטופלים מאובחנים חדשים עם לימפומה על-שם הודג'קין קלאסית (KEYNOTE-C11)

מחקר שלב 2 רב מרכזי לא מבוקר גלוי תווית על טיפול עוקב בפמברוליזומאב כטיפול חד תרופתי ולאחריו כימותרפיה וטיפול קונסולידציה בפמברוליזומאב במשתתפים בוגרים בגיל 18 ומעלה עם לימפומה על שם הודגקין קלאסית שאובחנה לאחרונה בשלב מוקדם עם פרוגנוזה לא טובה או בשלב מתקדם 

שם המוצר

פמברוליזומאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

140

מחקר שלב 3, כפול-סמיות, מבוקר פלצבו, בהקצאה אקראית של אקלברוטיניב בשילוב עם ריטוקסימאב, ציקלופוספמיד, דוקסורוביצין, וינקריסטין ופרדניזון (R-CHOP) בנבדקים בני 65 או פחות עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שאינה ממקור מרכז הנבט, שלא טופלה בעבר

דויות עדכניות מצביעות על כך שעם קבלת טיפול קונבנציונלי, מטופלים שאובחנו עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) שאינה ממקור מרכז הנבט (non-GCB), הציגו תוצאות פחות טובות בהשוואה למטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) ממקור מרכז הנבט (GCB). זיהוי מטופלים עם non GCB DLBCL (תאי B מופעלים [ABC] ולא מסווגים) וטיפול בהם עם טיפולים משולבים מייצגים צורך שטרם נענה. מחקרים שנערכו לאחרונה מצביעים על כך שטיפול בטירוזין קינאז ע"ש ברוטון (BTK) פעיל יותר בנבדקים עם non-GCB DLBCL

שם המוצר

Acalabrutinib

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

600

מחקר להערכת היעילות והבטיחות של לונקסטוקסימאב טזירין לעומת אידלאליסיב במשתתפים עם לימפומה פוליקולרית נשנית או עמידה (LOTIS 6)

רקע כללי לונקסטוקסימאב טסירין (ADCT-402) היא תרופה מצומדת לנוגדן (ADC) אשר תוכננה להתמקד בתאי B ממאירים המבטאים CD19 ולהרוג אותם. ישנו ביטוי גבוה של CD19 בלימפומה שאינה הודג'קין של תאי B, כולל לימפומה פוליקולרית. נתונים ממחקר שלב 1 של לונקסטוקסימאב טסירין בלימפומה שאינה הודג'קין נשנית או עמידה של תאי B הראו פעילות משמעותית של לונקסטוקסימאב טסירין במטופלים עם לימפומה פוליקולרית נשנית/עמידה משך המחקר עבור כל מטופל, המחקר כולל תקופת סינון (עד 28 ימים); תקופת טיפול (מחזורים של 3 שבועות לטיפול בלונקסטוקסימאב טסירין ומחזורים של 4 שבועות לטיפול באידלאליסיב); ותקופת מעקב (עד 3 שנים לאחר סוף הטיפול).

שם המוצר

לונקסטוקסימאב טסירין: NA, אידלאליסיב: אידלאליסיב

איזור גיאוגרפי

דרום, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

150

פרוטוקול טיפול בילדים ובני נוער עם לימפומה מסוג הוג'קינס

מטרה הפחתת אינדיקציות לקרינה בחולי הוג'קין לימפומה מבלי לפגוע בסיכויי הריפוי וחקירת טיפול כימותרפי אינטנסיבי בחולים בקבוצות סיכון בינוני וגבוה שיפצה על הורדת הקרינה מבלי לפגוע בסיכויי ההחלמה. בתחילה תיקבע קבוצת הסיכון שבה מצוי המטופל .כל המטופלים יתחילו בשני קורסים זהים של טיפול כימותרפי שנקרא OEPA. לאחר מכן תבוצע בדיקת PET CT שתקבע את התגובה לטיפול.

שם המוצר

קרינה

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

2200

מחקר פאזה Ib, רב-מרכזי להערכתVOB560 בשילוב עם MIK665 בחולי לימפומה שאינה הודג'קין נשנית / עמידה, לוקמיה מיאלואידית חריפה נשנית / עמידה, או מיאלומה נפוצה נשנית / עמידה (CVOB560A12101)

עבור חולי לוקמיה מיאלואידית חריפה נשנית ו/או עמידה (R/R AML), לימפומה שאינה הודג'קין נשנית ו/או עמידה (R/R NHL), ומיאלומה נפוצה נשנית ו/או עמידה (R/R MM) אין בנמצא אפשרויות טיפול מרפאות וקיים צורך דחוף באפשרויות טיפול חדשות עבור חולים בהם נכשל הטיפול המקובל. אחד המאפיינים העיקריים של סרטן הוא ויסות לקוי של אפופטוזיס (מוות תאי מתוכנת) ויעילותם של תכשירים אנטי סרטניים רבים תלויה בשפעול מסלול זה.

שם המוצר

VOB560 / MIK665

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

170

איסוף דוגמאות דם מחולי לימפומה שאינה הודג'קין ותורמים בריאים כמקור לפיתוח תהליך תרפיה מתקדם של CAR T

מחקר שלב 3 רב-מרכזי, בהקצאה אקראית, כפול-סמיות, מבוקר פלצבו מתוכנן להעריך את היעילות והבטיחות של טפסיטאמאב ושל לנלידומיד בנוסף לריטוקסימאב לעומת פלצבו ולנלידומיד בנוסף לריטוקסימאב במשתתפים עם לימפומה פוליקולרית נשנית/עמידה או מרג'ינל זון לימפומה נשנית/עמידה. משתתפים גברים ונשים בני 18 לפחות עם לימפומה פוליקולרית מאושרת היסטולוגית בדרגה 1, 2 או 3א, או נודל מרג'ינל זון לימפומה, ספלניק מרג'ינל זון לימפומה או מאלט מרג'ינל זון לימפומה מאושרות היסטולוגית שטופלו בעבר עם לפחות טיפול אימונותרפי מערכתי אחד נוגד-CD20 או כימו אימונותרפיה

שם המוצר

ללא מוצר

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

420

מחקר שלב 3, בהקצאה אקראית, כפול-סמיות, מבוקר פלצבו, רב-מרכזי להערכת היעילות והבטיחות של טפסיטאמאב בתוספת לנלידומיד וריטוקסימאב לעומת לנלידומיד בתוספת ריטוקסימאב במטופלים הסובלים מלימפומה פוליקולרית נשנית / עמידה בדרגה 1-3א או מלימפומה נשנית / עמידה באזור מרגינלי

מחקר שלב 3 רב-מרכזי, בהקצאה אקראית, כפול-סמיות, מבוקר פלצבו מתוכנן להעריך את היעילות והבטיחות של טפסיטאמאב ושל לנלידומיד בנוסף לריטוקסימאב לעומת פלצבו ולנלידומיד בנוסף לריטוקסימאב במשתתפים עם לימפומה פוליקולרית נשנית/עמידה או מרג'ינל זון לימפומה נשנית/עמידה. משתתפים גברים ונשים בני 18 לפחות עם לימפומה פוליקולרית מאושרת היסטולוגית בדרגה 1, 2 או 3א, או נודל מרג'ינל זון לימפומה, ספלניק מרג'ינל זון לימפומה או מאלט מרג'ינל זון לימפומה מאושרות היסטולוגית שטופלו בעבר עם לפחות טיפול אימונותרפי מערכתי אחד נוגד-CD20 או כימו אימונותרפיה

שם המוצר

tafasitamab

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

618

מחקר שלב 2, רב-מרכזי, בתווית פתוחה, בשתי עוקבות, של INCB050465, מעכב PI3K דלתא, בלימפומה של תאי מנטל נשנית או עמידה שטופלה בעבר עם או בלי מעכב BTK. (Citadel 205)

הו מחקר שלב 2, רב מרכזי, בתווית פתוחה של INCB050465 . INCB050465 היא תרופה מחקרית המפותחת על-ידי Incyte Corporation ("יוזם" המחקר הניסיוני) לשימוש במהלך טיפול בלימפומה של תאי מנטל נשנית או עמידה. "מחקרית" משמעותה כי התרופה לא אושרה בישראל על-ידי משרד הבריאות ולא באף מדינה אחרת לשימוש כתרופת מרשם או כתרופה ללא מרשם לטיפול במחלה מסוימת. היא סוג של תרופה הנקראת מעכב.

שם המוצר

INCB050465

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

120

מחקר התוויה פתוחה, שלב II, בשני קוהורטים, של INCB050465, מעכב PI3K-דלתא, בקרב נבדקים הסובלים מלימפומה נשנית או עמידה באזורים היקפיים , לאחר או ללא חשיפה קודמת למעכב BTK (CITADEL-204)

INCB050465 היא מעכב סלקטיבי חזק של PI3K-דלתא ונתונים ראשוניים הראו תגובות אובייקטיביות מהירות ועמוקות בנבדקים הסובלים מ-MZL נשנית שלא קיבלו בעבר טיפול במעכב BTK. מחקר זה נועד להמשיך ולהעריך את היעילות והבטיחות של INCB050465 בנבדקים עם MZL שחוו הישנות של המחלה או שהמחלה שלהם הייתה עמידה לפני הטיפול המערכתי.

שם המוצר

INCB050465

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

120

מחקר שלב 3, בהקצאה אקראית, בתווית פתוחה של LOXO-305 לעומת מעכב BTK לבחירת החוקר במטופלים עם לימפומה של תאי מנטל שטופלה בעבר, אך שלא טופלה במעכבי BTK

לימפומה של תאי מנטל היא תת-סוג נדיר ואלים של לימפומה שאינה הודג'קין. מטופלים צעירים ובריאים מקבלים בדרך כלל טיפול השראה בכימו-אימונותרפיה, ולאחריו כימותרפיה במינון גבוה עם טיפול הצלה בתאי גזע אוטולוגיים ולבסוף טיפול אחזקה בריטוקסימאב.

שם המוצר

LOXO-305

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

500

מחקר על JNJ-64264681 ו-JNJ-67856633 במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין ולוקמיה לימפוציטית כרונית

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) הן סוגים של מחלת הסרטן שמתחילה בתאי דם לבנים שנקראים לימפוציטים. בעוד שישנם מספר טיפולים זמינים, הם אינם יעילים באופן מלא לטיפול כולל בממאירויות אלו. חלבון טירוזין קינאז ע"ש ברוטון (BTK) וחלבון MALT1 (Mucosa-associated lymphoid tissue lymphoma translocation protein 1) הם סוגים מסוימים של חלבונים הנדרשים לצורך הפעלת תאי B ושרידותם. JNJ-64264681 ו-JNJ-67856633 נקשרים לחלבונים BTK ו-MALT1, בהתאמה, ומעכבים את פעילותם ובכך גורמים להרס תאי סרטן.

שם המוצר

JNJ-64264681, JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

120

BRESELIBET - מחקר פאזה שנייה אקראי להערכת היעילות של טיפול הצלה עם ברנטוקסימאב ודוטין (Brentuximab Vedotin) בשילוב ESHAP לעומת ESHAP בחולים עם לימפומה קלאסית על שם הודג'קין נשנית או עמידה לטיפול, ולאחר מכן טיפול קונסולידציה עם ברנטוקסימאב ודוטין (במקום השתלה אוטולוגית של תאי גזע המטופואטיים) בחולים המשיגים הפוגה מטבולית מלאה לאחר טיפול ההצלה.

לימפומה מסוג הודג'קין (HL) הינה גידול ממאיר של המערכת הלימפטית. את מרבית החולים, כולל המאובחנים בשלבים מתקדמים של הגידול, ניתן לרפא באמצעות כימותרפיה בשילוב טיפולי הקרנה לאזורים המעורבים. עם זאת, חלק מהחולים סובלים מעמידות ראשונית לטיפול קו ראשון (או מהישנות לאחר השגת הפוגה מלאה (complete remission; CR). בחולים אלה, נמצא כי האופציה הטיפולית הטובה ביותר היא השילוב של טיפול קו שני, ובאותם החולים שמגיבים אליו, שילוב עם השתלת אוטולוגית של תאי גזע. ESHAP הוא אחד מהפרוטוקולים הנפוצים ביותר ברחבי אירופה לטיפול קו שני.

שם המוצר

Brentuximab Vedotin

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

150

"שיפור התוצאה הקלינית בחולים קשישים או בחולים שאינם כשירים לכימותרפיה במינון גבוה, הסובלים מלימפומה אגרסיבית שאינה הודג'קין, בהישנות ראשונה או בהתקדמות מחלתם, באמצעות הוספת ניבולומאב לטיפול בגמציטאבין ואוקסליפלטין, ובתוספת ריטוקסימאב

אוכלוסיית המחקר חולים עם הישנות ראשונה או התקדמות של לימפומה אגרסיבית שאינה הודג'קין, אשר אינם כשירים להשתלת תאי גזע עצמית או אלוגנאית, המוגדרים כחולים מעל גיל 65 או לחלופין חולים מעל גיל 18 אשר להם דירוג HCT-CI גבוה מ-2. מטרת המחקר העיקרית: שיפור PFS לאחר שנה 1 על ידי ניבולומאב בשילוב עם (R)-GemOx שלאחריו קונסולידציה באמצעות ניבולומאב במקום (R)-GemOx בלבד.

שם המוצר

Nivolumab

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

388

ניסוי שלב I/II של מוסונטוזומאב (BTCT4465A) כטיפול מחזק במטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים אחרי טיפול קו ראשון באימונוכימותרפיה, וכטיפול במטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שלא טופלה קודם, שאינם מסוגלים לסבול טיפול

מטרת הניסוי: מחקר שלב I/II, רב מרכזי, גלוי תווית זה יעריך את הבטיחות, הפרמקוקינטיקה והיעילות המקדימה של מוסונטוזומאב אחרי טיפול קו ראשון באימונוכימותרפיה עבור לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) במטופלים עם התגובה הטובה ביותר עבור תגובה חלקית (PR) (עוקבה A), או מטופלים עם DLBCL שלא טופלה קודם שאינם מסוגלים לסבול טיפול קו ראשון באימונוכימותרפיה במינון מלא עבור DLBCL (עוקבה B). בעוקבה B יהיה מחקר הרצה הכולל 6 מטופלים לבדיקת בטיחות כדי להעריך עוד את הבטיחות של מוסונטוזומאב במסגרת טיפול קו ראשון. מטרות נוספות של המחקר מופיעות בפרוטוקול.

שם המוצר

מוסונטוזומאב

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

60

השתלה אוטולוגית לאחר טיפול השראה הכולל ריטוקסימאב / איברוטיניב / Ara-c בלימפומה כללית של תאי מנטל - ניסוי אקראי של רשת MCL האירופית (TRIANGLE)

תכנית הניסוי: מחקר בינלאומי, בשלב III, תלת-זרועי, בקבוצות מקבילות, בתווית פתוחה, המשווה בין שישה מחזורים לסירוגין של R-CHOP/R-DHAP (מחזור אחד בכל 21 יום) ולאחריהם השתלת מח עצם (ASCT) הזרוע הניסיונית של השילוב הנ"ל ביחד עם איברוטיניב בהשראה ואחזקה (שנתיים) או הזרוע הניסיונית ללא השתלת מח עצם. מספר הנבדקים: עד 870 מטופלים מספר מרכזי המחקר: עד 250 מרכזי מחקר ברחבי העולם אוכלוסיית היעד: מטופלים שלא קיבלו טיפול (מעל גיל 18 ועד גיל 65) עם לימפומה של תאי מנטל (MCL) משך המחקר: משך הניסוי המרבי יהיה עד 10 שנים עם גיוס במשך עד 5 שנים. ייתכן שהניסוי יופסק מוקדם מהצפוי בהתבסס על תוצאות ניתוחי ביניים מתוכננים מראש. משך ההשתתפות בניסוי עבור כל מטופל: משך ההשתתפות המרבי לכל מטופל יהיה עד 10 שנים (18 שבועות של טיפול השראה, 6 שבועות של ASCT, שנתיים אחזקה באיברוטיניב, השגחה עד להתקדמות, ומעקב עד לסוף הניסוי).

שם המוצר

Ibrutinib

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

870

מחקר שלב 2 רב-מרכזי, בתווית פתוחה של INCB050465, מעכב delta - PI(3)K במקרים של לימפומה פוליקולרית נשנית או עמידה (CITADEL-203).

הו מחקר שלב 2, רב מרכזי, בתווית פתוחה של INCB050465. INCB050465 היא תרופה מחקרית המפותחת על-ידי Incyte Corporation ("יוזם" המחקר הניסיוני) לשימוש במהלך טיפול בלימפומה פוליקולרית נשנית או עמידה. "מחקרית" משמעותה כי התרופה לא אושרה בישראל על-ידי משרד הבריאות ולא באף מדינה אחרת לשימוש כתרופת מרשם או כתרופה ללא מרשם לטיפול במחלה מסוימת. INCB050465 היא סוג של תרופה הנקראת מעכב PI3K 

שם המוצר

INCB050465

איזור גיאוגרפי

מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

100

מחקר להערכת היעילות והבטיחות של ABP798 לטיפול בלימפומה שאינה הודג'קין (NHL) בהשוואה לריטוקסימאב (Rituximab ) JASMINE

ניסוי זה נועד כדי לקבוע את השפעות תרופת המחקר ABP 798 על גוף האדם, ואת השפעות גוף האדם על תרופת המחקר לאחר שניתנה למטופל, וכמו כן לבחון האם ההשפעות דומה לאלו שנצפו בשימוש בתרופה המאושרת, ריטוקסימאב, במטופלים עם לימפומה שאינה הודג'קין של תאי B החיוביים ל-CD 20. רקע למחקר: הודגם דמיון של ABP 798 לריטוקסימאב תוך שימוש בשיטות ביואנליטיות ומחקרים פרה-קליניים. המחקר הנוכחי מתוכנן להעריך באופן ספציפי את היעילות, הפרמקוקינטיקה והבטיחות כדי להדגים שאין הבדל משמעותי מבחינה קלינית בין ABP 798 וריטוקסימאב מבחינת שיעור תגובה כולל (ORR), ריכוז תרופה בשיא ובשפל, ריקון מוחלט של ספירת תאי CD19+ ואימונוגניות.

שם המוצר

ABP798

איזור גיאוגרפי

אשקלון, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

250

מחקר שלב I/II של MK-3475 (פמברוליזומאב) בילדים עם מלנומה מתקדמת, או גידול מוצק או לימפומה מתקדם, חוזר או עמיד החיובי ל-PD-L1 (KEYNOTE-051)

התרופה פמברוליזומב (ידועה גם בשם MK-3475) היא נוגדן חד שבטי המכוון כנגד חלבון שנקרא 1- PD שמשמש כגורם מבקר במערכת החיסון. למחקר זה יגויסו ילדים בני 6 חודשים עד 17 שנים מלאות שיש להם גידולים סרטניים מוצקים או לימפומה. מטרות המחקר הם: לבחון את הבטיחות, הסבילות והפעילות האנטי סרטנית של תרופת המחקר, פמברוליזומאב (MK-3475). לחפש את המינון הגבוה ביותר של פמברוליזומאב שאפשר לתת בבטחה ללא תופעות לוואי רציניות. לברר כיצד פמברוליזומאב נספגת ומפורקת. לקבוע כיצד הטיפול בפמברוליזומאב עשוי להועיל לסרטן שיש לך.

שם המוצר

פמברוליזומאב

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

310

חקר שלב 3 אקראי המשווה בין X-396 לקריזוטיניב במטופלים עם סרטן ריאות מסוג תאים שאינם קטנים (NSCLC) עם הגן אנפלאסטיק לימפומה קינאז (ALK)

הו מחקר שלב 3 אקראי בתווית פתוחה המשווה בין מעכבי ה-ALK, X-396 וקריזוטיניב. מחקר זה מתוכנן להשוות בין ההישרדות ללא התקדמות המחלה (PFS), בהתבסס על סקירה רדיולוגית עצמאית, של X-396 ושל קריזוטיניב בקרב מטופלים עם סרטן ריאות מסוג תאים שאינם קטנים (NSCKC) ועם הגן ALK. תרופת המחקר (396-X) הינה כפי 10 יותר פוטנטית מאשר crizotinib בבדיקות אנזימים ובבדיקות מבוססות תאים, חברת Xcovery מציעים להעריך את תרופת המחקר (396-X) במחקר שלב 3 לעומת crizotinib בטיפול בקו ראשון. מצופה כי זה יביא לשיעור תגובות דומות או טובות יותר מ crizotinib, הישרדות ארוכה יותר ללא התקדמות המחלה (PFS), ותגובות טובות יותר במטופלים עם גרורות במערכת העצבים המרכזית.

שם המוצר

X-396

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

402

ניסוי רפואי רב-מרכזי, רב-זרועות, בשלב 2, בתווית גלויה, על סריטיניב (Ceritinib) עבור חולים עם גידולים מוצקים במצב מתקדם וממאירויות של מערכת הדם, המאופיינים על ידי חריגות גנטיות של החלבון 'אנאפלסטיק לימפומה קינאז

ריטיניב היא תרופה חדשנית, מעכבת של החלבון אנאפלסטיק לימפומה קינאז, שבניסויים טרום-רפואיים הייתה יותר חזקה ויותר ייחודית מקריזוטיניב ופעילה על טווח רחב של דגמי גידולים המופעלים על ידי החלבון אנאפלסטיק לימפומה קינאז, כולל אלה המונעים על ידי גרסות מוטנטיות של החלבוןעמידות לקריזוטיניב או על ידי הגברת הגן של אנאפלסטיק לימפומה קינאז זהו ניסוי רפואי רב-מרכזי בשלב 2, בתווית גלויה, בזרועות מקבילות רבות, בו סריטיניב תיבדק כטיפול יחיד בהשתתפות מגוון אוכלוסיות של חולים עם גידולים מסכני חיים שאינם גידולים של סרטן ריאה מסוג תאים שאינם קטנים

שם המוצר

סיריטיניב

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

106

מחקר פתוח להערכת ניבולומאב בלימפומה ראשונית חוזרת או עמידה במערכת העצבים המרכזית או באשכים (CA209-647)

טרתו של מחקר זה היא לבדוק את היעילות (עד כמה טוב פועלת התרופה), הבטיחות והסבילות של תרופת מחקר המכונה ניבולומאב. ניבולומאב היא נוגדן (סוג של חלבון אנושי) הנבדק על מנת לבחון את יכולתו לאפשר לתאי החיסון של הגוף לפעול נגד תאי הגידול. השם המסחרי של התרופה הוא אופדיבו והיא אושרה לשימוש במדינות רבות, כולל ארצות הברית (בדצמבר 2014), האיחוד האירופי (ביוני 2015) ויפן (ביולי 2014). המחקר יבדוק האם הטיפול בניבולומאב מעלה את הסיכוי לתגובה חיובית (מלאה או חלקית) בחולי לימפומה ראשונית של מערכת העצבים המרכזית (PCNSL) או לימפומה ראשונית של האשך (PTL). הוא גם יבדוק האם ניבולומאב משפרת את סיכויי החולה להישרדות ולדחיית החמרת המחלות הללו (דחיית התקדמות המחלה).

שם המוצר

ניבולומאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

65

מתן תוך ורידי של של מעכב PI3K קופנליסיב (copanlisib) בשילוב עם אימונו-כימותרפיה מקובלת בהשוואה לאימונו-כימותרפיה מקובלת לחולים הסובלים מלימפומה אינדולנטית נשנית שאינה הודגקין (iNHL) - CHRONOS 4

תרופת המחקר, קופנליסיב, היא תרופת מחקר (ניסיונית) החוסמת את האנזים: Phospho-Inositol-3-Kinase (PI3K), החשוב לצמיחת תאי הגידול. מטרתו של מחקר זה היא להעריך האם תרופת המחקר הנבדקת (קופנליסיב) בשילוב עם אימונו-כימותרפיה מקובלת (ריטוקסימב בשילוב עם בנדמוסטין [R-B] וריטוקסימב בשילוב עם 4 תרופות

שם המוצר

Copanlisib

איזור גיאוגרפי

רושלים, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

520

ניסוי קליני שלב 3 אקראי, גלוי תווית להשוואה בין פמברוליזומאב (Pembrolizumab) לבין ברנטוקסימאב ודוטין (Brentuximab Vedotin) בנבדקים עם לימפומה קלאסית על שם הודג'קין נשנית או עמידה לטיפול

מטרת מחקר זה היא: לבחון את הבטיחות, הסבילות והפעילות נגד הגידול של תרופת המחקר, פמברוליזומאב (הידועה גם כקיטרודה). להשוות התקדמויות (החמרה של לימפומה ע"ש הודג'קין) והתגובות של המחלה לטיפול בפמברוליזומאב או ברנטוקסימאב ודוטין.

שם המוצר

פמברוליזומאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

300

מחקר להערכת לונקסטוקסימאב טסירין (Loncastuximab Tesirine) עם ריטוקסימאב (Rituximab) לעומת אימונוכימותרפיה במשתתפים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים נשנית או עמידה (LOTIS-5)

ימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) היא תת-הסוג הנפוץ ביותר של לימפומה שאינה הודג'קין (NHL), המהווה 30% עד 40% מכל האבחונים החדשים של לימפומה שאינה הודג'קין ברחבי העולם. כ-25% מהמטופלים עם DLBCL מאובחנים עם מחלה מקומית או בשלב מוגבל ובדרך כלל יש להם פרוגנוזה חיובית יותר; כ-75% ממטופלי DLBCL מציגים מחלה בשלב מתקדם. במטופלים עם מחלה מתקדמת, הטיפול הנפוץ ביותר בקו הראשון הוא R-CHOP (ריטוקסימאב, ציקלופוספאמיד, דוקסורוביצין, וינקריסטין, פרדניזולון). למרבה הצער, 10% עד 15% מהמטופלים לא יגיבו לטיפול קו ראשון, ו-20% עד 25% יחוו הישנות לאחר התגובה הראשונית

שם המוצר

Loncastuximab tesirine / Rituximab / Gemcitabine/ Oxaliplatin

איזור גיאוגרפי

דרום, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

350

ניסוי שלב 3 בהקצאה אקראית, בתווית פתוחה של אפקוריטמאב לעומת כימותרפיה לפי בחירת החוקר, בלימפומה מפושטת של תאי B גדולים נשנית/עמידה לטיפול

רקע כללי: מחקר GCT3013-05 הוא מחקר שלב 3, שמטרתו היא להעריך את היעילות והבטיחות של אפקוריטמאב (epcoritamab) בהשוואה לכימותרפיה על פי בחירת החוקר בנבדקים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים נשנית/עמידה לטיפול, שנכשלו בטיפול השתלת תאי גזע עצמיים במינון גבוה או שאינם מתאימים עבורה.

שם המוצר

אפקוריטמאב

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

480

מחקר קליני, שלב 2/3, רב מרכזי, אקראי, לטיפול משולב בריטוקסימאב-גמציטבין-דקסמתזון-פלטינום (R-GDP) עם או בלי סלינקסור במטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (RR-DLBCL) נשנית/עמידה

המחקר מחולק לשתי פאזות – שניה ושלישית. מבנה הטיפול דומה בשתי הפאזות אולם מספר המטופלים יהיה שונה (120 בפאזה השניה ו-381 בפאזה השלישית). הפאזה השניה תהיה בתווית פתוחה והשלישית סמויה. פאזה שניה: טיפול משולב ב-R-GDP עם או ללא סלינקסור (Selinexor). בשלב ראשון (עד 6 מחזורי טיפול ראשונים) – שלוש זרועות טיפול: R-GDP עם 40 מ"ג סלינקסור R-GDP עם 60 מ"ג סלינקסור R-GDP לבד פאזה שלישית: שלב 3 של המחקר הוא מחקר רב-מרכזי, בהקצאה אקראית, כפול-סמיות, מבוקר פלצבו, שמטרתו הערכת המינון האופטימלי הנבחר (40 או 60 מ"ג) של סלינקסור בשילוב עם R-GDP ולאחר מכן סלינקסור ממושך (SR-GDP to S) לעומת מינון אופטימלי נבחר של סלינקסור בשילוב עם R-GDP ולאחר מכן פלצבו (SR-GDP to P) לעומת טיפול ב- R-GDP עם פלצבו תואם, ולאחר מכן פלצבו (PR-GDP to P). טיפול משולב יינתן למשך תקופה של עד 6 מחזורים

שם המוצר

Selinexor

איזור גיאוגרפי

אשקלון, דרום, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

501

NP39488 מחקר פאזה Ib בתווית פתוחה, רב-מרכזי, להערכת גלופיטמאב ואטזוליזומאב או פולטוזומאב ודוטין (עם מנה טרום-טיפולית יחידה של אובינוטוזומאב) בחולים מבוגרים עם לימפומה של תאי B שאינה הודג'קין נשנית/עמידה.

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) היא אחת הסיבות המובילות למוות בשל סרטן בארה"ב ובאירופה. לימפומות עשויות להתפתח ממקור תאי B או תאי T, כאשר לימפומות ממקור תאי B מהוות כ- 80-85% מכלל מקרי NHL. גלופיטמאב פותחה לצורך טיפול בחולים עם ממאירויות של תאי B חיוביים ל- CD20. ממאירויות אלו כוללות לימפומות ולוקמיות ומהוות קבוצה הטרוגנית, בהתאם לדפוסי ביטוי גנוטיפיים ופנוטיפיים. הן נעות ממחלות אינדולנטיות(שקטה) הצומחות בקצב איטי ובלתי ניתנות לריפוי, כגון FL או לוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL), עד מחלות אגרסיביות יותר כגון DLBCLs . ) לימופומה דיפוזית מסוג תאי B גדולים).

שם המוצר

גלופיטאמאב

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

120

מחקר שלב 1, ראשון בבני אדם, עם הגדלת מינון, של נוגדן דו כיווני JNJ-75348780, המכוון נגד CD3 ו-CD22, במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL)

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) הן מחלות סרטן המתחילות בתאי דם לבנים המכונים לימפוציטים. שני הסוגים העיקריים של לימפוציטים הם לימפוציטים מסוג B ולימפוציטים מסוג T (הנקראים גם תאי B ותאי T בהתאמה). אחד מהטיפולים האפשריים נגד סרטן הוא אימונותרפיה. זהו טיפול המסייע למערכת החיסון להילחם נגד מחלת הסרטן, אך הוא לא תמיד יעיל. הכוונה מחדש של תאי T היא טיפול חדשני למטופלים עם מחלות ממאירות של תאי B אשר אינן מגיבות לטיפולי האימונותרפיה הרגילים. הטיפול הניסיוני, JNJ-75348780, הוא נוגדן (נוגדן – סוג של חלבון היכול לזהות חלבונים אחרים ולהיקשר אליהם) הנקשר לאנטיגן CD3 (אנטיגן – חלבון על קרום התא) על גבי לימפוציטים מסוג T ולאנטיגן CD22 על גבי לימפוציטים מסוג B. אחרי הקשירה של שני האנטיגנים הוא מצמיד את תאי ה-T לתאים הממאירים וגורם להפעלת תא ה-T ולהרג תא הגידול

שם המוצר

Not available

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

120

לימפומה פוליקולרית

התאמת משך הטיפול הכימי בחולים עם לימפומה פוליקולרית על סמך בדיקת Minimal residual disease מדם היקפי או מדגימת מח עצם.

שם המוצר

Obinutuzuma Bendamustine

איזור גיאוגרפי

דרום, מרכז, צפון

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

40

לימפומה נשנית שאינה הודג'קין

מחקר שלב II/I של לוטציום (177Lu) לילוטומאב סטטרקסטן (Betalutin), נוגדן המצומד לרדיונוקליד, לטיפול בלימפומה נשנית שאינה הודג'קין.

שם המוצר

177Lu-Lilotomab

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל-אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

130

לימפומה מנטל

השתלה אוטולוגית לאחר טיפול השראה הכולל ריטוקסימאב/איברוטיניב/Ara-c בלימפומה כללית של תאי מנטל – ניסוי אקראי של רשת MCL האירופית (TRIANGLE)

שם המוצר

Ibrutinib

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

870

לימפומה מפושטת של תאי B גדולים נשנית או עמידה

מחקר שלב II III , אקראי, רב מרכזי של הטיפול ב MOR00208 יחד עם בנדאמוסטין לעומת הטיפול בריטוקסימאב יחד עם בנדאמוסטין , במטופלים עם לימפומה מפושטת של תאיB גדולים, נשנית או עמידה , שאינם כשירים לטיפול בכימותרפיה במינון גבוה והשתלת תאי גזע.

שם המוצר

MOR00208

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

330

לימפומה חריפה של תאי B

טיפול אחזקה בניבולומאב לחולי לימפומה אגרסיבית של תאי B בעלי סיכון גבוה לחזרת המחלה המצויים בהפוגה לאחר טיפול ראשוני.

שם המוצר

אופדיבו

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

50

לימפומה של תאי המעטפת; לויקמיה לימפוציטית כרונית

מחקר הרחבה ארוך טווח, רב מרכזי, גלוי תווית, בשלב 3b על איברוטיניב (PCI-32765).

שם המוצר

PCI-32765 (Ibrutinib)

איזור גיאוגרפי

מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

700

לימפומה מפושטת של תאי B

מחקר פאזה b2 , פתוח עם סלינקסור (KPT-330) בחולים עם לימפומה מפושטת של תאי B נשנית / עמידה מסוג DLBCL.

שם המוצר

Selinexor

איזור גיאוגרפי

דרום, מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

130

תאי לוקמיה-לימפומה לימפובלסטיים קדמוניים

מחקר להערכת היעילות והבטיחות של דאראטומומאב בילדים ובוגרים צעירים בגילאי שנה עד 30 שנים עם לויקמיה לימפובלסטית חריפה נשנית/עמידה של תאי B או T או לימפומה לימפובלסטית

שם המוצר

דרטומומאב

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

69

לימפומה של מערכת העצבים המרכזית

ניסוי שלב 2 בהקצאה אקראית בנושא טיפול מותאם אישית למצב התפקודי ולתחלואה נלווית במטופלים קשישים עם לימפומה ראשונית של מערכת העצבים המרכזית שאובחנה לאחרונה (מחקר Fiorella).

שם המוצר

Lenalidomide, Procarbazine

איזור גיאוגרפי

תל אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

6

לוקמיה לימפוציטית כרונית, לימפומה של תאי B שאינה הודג'קין

מחקר של JNJ-67856633 במשתתפים עם לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ולוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL).

שם המוצר

JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

180

לימפומה שאינה הודג'קין

מחקר שלב 2ב בהקצאה אקראית להערכת היעילות והבטיחות של שילוב אובליטוקסימאב ו-TGR-1202 עם או ללא בנדמוסטין ו-TGR-1202 לבדה במטופלים עם לימפומה שאינה הודג'קין שטופלה בעבר.

שם המוצר

JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

180

לימפומה מפושטת נשנית/עמידה של תאי B גדולים

מחקר פאזה 3, אקראי, בתווית פתוחה להערכת היעילות של Axicabtagene Ciloleucel לעומת הטיפול המקובל במטופלים עם לימפומה מפושטת נשנית/עמידה של תאי B גדולים (ZUMA-7)

שם המוצר

Axicabtagene ciloleucel

איזור גיאוגרפי

תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

350

לימפומה

ניסוי שלב 1ב/2, אקראי, רב מרכזי, בתווית גלויה, להערכת הבטיחות, הסבילות, הפרמקוקינטיקה, והיעילות של מוסונטוזומאב בשילוב עם פולאטוזומאב ודוטין במטופלים עם לימפומה של תאי B שאינה הודג'קין

שם המוצר

מוסונטוזומאב

איזור גיאוגרפי

דרום, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

267

לימפומה של תאי המעטפת

מחקר שלב 3,אקראי, כפול סמיות ,בבקרת אינבו, רב מרכזי לבדיקת השימוש בבנדומסטין וריטוקסימאב לבד לעומת בשימוש בהן בשילוב עם אקלברוטיניב בנבדקים החולים בלימפומה של תאי מעטפת שלא טופלה קודם לכן.

שם המוצר

Acalabrutinib

איזור גיאוגרפי

ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

546

לימפומה פוליקולרית

מחקר שלב 3, רב מרכזי, אקראי, כפול סמיות, בביקורת פלצבו, על השימוש במעכב ה-Bruton's tyrosine kinase (BTK), איברוטיניב (Ibrutinib), בשילוב עם ריטוקסימאב (Rituximab), לעומת פלצבו בשילוב עם ריטוקסימאב, לטיפול בנבדקים עם לימפומה.

שם המוצר

Ibrutinib

איזור גיאוגרפי

אשקלון, ירושלים, מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

440

מחלת לימפומה היקפית של תאי T

מחקר פאזה III אקראי להשוואת היעילות והבטיחות של Romidepsin בשילוב עם טיפול כימותרפי ב-CHOP (Ro-CHOP) לבין CHOP בלבד בחולים בלימפומה היקפית של תאי T ללא טיפול קודם

שם המוצר

ROMIDEPSIN

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

420

לימפומה

מחקר פאזה 3 של שילוב כימותרפי TEAM (Thiotepa, Etoposide, Cytosar, Melphalan) כטיפול מכוון להשתלה עצמית בלימפומה

שם המוצר

triethyleneph osphoramide

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

50

לוקמיה/לימפומה

ניסוי רב-מרכזי בשלבים 1/1ב' בתוויות גלויות על העלאת מינונים של JBH492 עבור חולי לוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL) חוזרת / עמידה וחולי לימפומה שאינה הודג'קין (NHL)

שם המוצר

JBH492

איזור גיאוגרפי

מרכז

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

128

לימפומה, שאינה הודג'קין לוקמיה לימפוציטית כרונית

במחקר זה, החוקרים רוצים למצוא את המינון הטוב ביותר עבור טיפול המחקר, שהוא שילוב בין JNJ-64264681 לבין JNJ-67856633, שניתן לתת באופן בטוח למשתתפים. 

שם המוצר

JNJ-64264681, JNJ-67856633

איזור גיאוגרפי

ירושלים, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

120

לויקמיה לימפוציטית כרונית של תאי B

מחקר שלב 3, גלוי תוית, אקראי, להערכת טיפול באיברוטיניב בשילוב עם ונטוקלקס בהשוואה לטיפול עם כלורמבוציל בשילוב עם אובינוטוזומאב כקו טיפול ראשון במטופלים הסובלים מלויקמיה לימפוציטית כרונית או לימפומה של לימפוציטים קטנים

שם המוצר

איברוטיניב, ונטוקלקס

איזור גיאוגרפי

מרכז, צפון, תל – אביב

סוג המוצר

תכשיר רפואי

מספר משתתפים

200