פוליציטמיה ורה

דף בית פורום רפואי MPN פוליציטמיה ורה

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  דולי שדה לפני 1 חודש, 1 שבוע.

 • מאת
  תגובות
 • #5502 תגובה

  גיל25

  שלום רב,
  לפני כחודש קיבלתי אבחנה למחלה זו ואשמח למספר הבהרות:
  1. באבחנה ובאתרים מסויימים לא מצוין שמדובר בסרטן אלט במחלת מח עצם. מצד שני חיפוש באנגלית מוביל לסיווג תחת Rare blood cancer (באתרי רפואה ואף באתרי מחקר כגון Researchgate).
  האם המחלה מסווגת כסרטן? מה הגורם לשוני בתרגום מלועזית?
  2. האם יש השפעות על חיסונים לשפעת ורגישות יתר לנגיף הקורונה?

  תודה מראש

 • #5629 תגובה

  mayakoren

  גיל הי
  הסיבה לשוני בהגדרות נובע מכך שחל שינוי בהגדרה של פולוציטמיה ורה לפני כ- 15 שנה לאחר שנמצאה המוטציה ב- JAK2 שנמצאת בבסיס המחלה. בהגדרה הרחבה מדובר במחלה גידולית או במילים אחרות, סרטן. מדובר במחלה כרונית שאינה דומה למחלות גידוליות אחרות מאחר התסמינים העיקריים שלה הם סיבוכים של קרישת הדם ועיקר בטיפול בה מטרתו למנוע סיבוכים אלו.
  התשובה לשאלה בנוגע לחיסונים מעט יותר מורכבת. מאחר ומדובר במחלה כרונית אנחנו ממליצים בדרך כלל להתחסן נגד שפעת פעם בשנה למרות שאין בידינו עדות ברורה לכך שפוליציטמיה ורה מעלה את הסיכון לסיבוכי שפעת. באופן דומה ההמלצה שלנו לגבי נגיף הקורונה היא לנקוט במשנה זהירות עקב סיכוי שבמידה ותחלה, המחלה תהיה קשה יותר. המידע במחקרים שפורסמו עד כה בנוגע לפוליציטמיה ורה ספציפית הוא מועט

 • #5674 תגובה

  גיל25

  תודה רבה.

 • #5761 תגובה

  דולי שדה

  לא יודעת אם לקבל חיסון נגד קורונה או לא. כל הזריקות שאני מקבלת נגד כאבים או לטיפןלים אחרים מעלות לי את טסיות הדם ומשבשות לי את מערכת ספירת הדם. לכן אינני יודעת מה לעשות.

מענה ל־פוליציטמיה ורה
פרטים: